Üç Boyutlu Zemin Kaplama Fiyatları

Üç Boyutlu Zemin Kaplama, 3D zemin kaplama, 3 boyutlu zemin kaplama Fiyatları Hakkında Bilgi

ÜÇ BOYUTLU ZEMİN KAPLAMA FİYATLARI

Mekânlarımızın en önemli unsurlarından biri olan zemin kaplamaları gelişen teknoloji sayesinde ve ihtiyaçlara göre çeşitlilik göstermektedir.

3 boyutlu zemin kaplaması ile banyo, mutfak zeminlerinin yanısıra oturma odası, salon gibi alanlarda hareketli, derinlikli ve birbirinden güzel desenlerle kullanımı en uygun, şık ve modern bir görünüm kazanmaya başlamıştır.

Üç boyutlu epoksi zemin kaplama, özel olarak hazırlanan yüksek çözünürlüklü üç boyutlu görselin özel bir solüsyon ( 3D Crystal ) ile zemine işlenmesidir. Kullanılan bu özel solüsyon ve malzemeler görselin daha canlı ve rengini kaybetmeden uzun süre kullanılabilmesini sağlamaktadır.

3D Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?

 • Bir epoksi kaplamanın yapılması için öncelikle beton eskiyse, veya yıllar boyunca üst üste yapılmış kaplamala işlemler var ise zeminle ilgili bir araştırma yapılır ve zeminin özellikleri tespit edilir. Yüzeyde herhangi bir kir, toz, yağ, pas olmamasına dikkat edilmeli. Yüzeyde varsa çıkıntılar, çatlaklar ve çukurların onarımı yapılarak temizliği sağlanır.

3D zemin Kaplama Nasıl yapılır?

 • İkinci aşama olarak bu işlemler yapıldıktan sonra epoksi boya astarı yüzeye uygulanır ve kuruduktan sonra ara kat malzemesi yapılır, beton yüzey üstüne astar atılması ile kaplama işlemlerine başlanmış olur. Kaplama işleminin başlaması ile üç boyutlu (3D Crystal)  epoksi zemin kaplamasını beton yüzeye sabitleyecek olan güçlü yapıştırıcı olan şeffaf reçine uygulanır. Epoksi zeminlerin dayanıklı olmasına ve çok uzun süre kullanılabilmesine imkan veren şeffaf bir reçine olan güçlü bir yapıştırıcıdır.

Üç Boyutlu Zemin Kaplama Avantajları

Kaplama yaptırmaya karar verirseniz kesinlikle uygulamada uzman birisinden yardım almalısınız.

3D zemin kaplamanın en önemli avantajlarından birisi de yıpranmalara karşı dayanıklı olmasıdır.

Hemen her türlü mekânda en çok kirlenen ve yıpranan yerlerden birisi de zeminler olduğundan 3D zemin kaplama yöntemi bu açıdan size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Oldukça uygun bir fiyata birdenbire bambaşka bir görünüm kazanacak olan mekânınız çok daha iç açıcı, ferah ve modern bir yere dönüşür. Ayrıca bu yöntem uzun yıllar dayanabildiğinden oldukça uzun ömürlüdür.

3 boyutlu zemin kaplama , avantajlarından bir diğeri ise uygulandıktan sonra aşınma yapmadan uzun bir süre kullanılabilmesidir.

Herhangi bir akma, nem, rutubet ya da yanma riski taşımaz. Üstelik koku yaymaz ve alerjik bir sorun yaratmaz. Temizlemesi oldukça rahat olduğu için çok kullanışlıdır.

Avantajları çok sayıda olmasına rağmen fiyatı da herkesin karşılayabileceği ortalama bir düzeyde kabul edilir.

Kaliteli ve özel bir malzeme olan üç boyutlu zemin kaplamalardan kullanan herkes oldukça memnundur.

3D zemin kaplama suya ve aşınmalara karşı dayanıklı bir malzemedir. Bu kaplamanın en üst tabakası suya o kadar dayanıklıdır ki pek çok havuzda bu zemin kaplaması uygulanır. Özellikle yüzme ve süs havuz diplerinde tercih edilen bu kaplama son derece şık ve göz alıcı görünür.

Uygulama sayesinde evlerde banyo ve mutfak zeminleri için tercih edildiğinde kullanılan alan olduğundan çok daha geniş ve ferah görünür. Aynı zamanda parlak ve dikkat çekici bir zemine sahip olursunuz.

3 boyutlu zemin kaplama, uc boyutlu zemin, üç boyutlu zemin kaplama

3D Zemin Nerelerde Kullanılır?

Banyo ve Islak Zeminler,

Ev ve Ofisler,

Hastaneler,

Üniversiteler,

Hoteller,

 Ayrıca;

 • Bar dekorasyonları
 • Restoran dekorasyonları
 • Kafeterya dekorasyonları
 • Kuaför Salonu Dekorasyonları
 • Kütüphane dekorasyonları
 • Kreş dekorasyonları
 • Ev dekorasyonları
 • Villa dekorasyonları
 • Ofis dekorasyonları
 • Bahçe dekorasyonları
 • Düğün salonu dekorasyonları
 • Asma tavan

3D Kaplama Malzemeleri Seçimi

3D kaplama malzemesi çok geniş bir seçenek yelpazesine sahiptir. İstediğiniz hemen her türlü resim, desen, yazı ya da firmanızın logosu her renkte uygulanabilir.

Seçeceğiniz malzemenin kalitesi dayanıklılığını ve daha sağlıklı olmasını belirler. O yüzden seçim yaparken mutlaka garantili ürünler ve işinde deneyim kazanmış ustalarla çalışmalısınız. Bu durum sizin zemin kaplamanızın çok daha uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanılmasını sağlar.

3D zemin kaplama

Temizlemesi Kolay ve Hijyenik

Evlerde aranan en önemli kolaylıklardan ve rahatlıklardan biri de zemin kaplamanın temizlenmesinin çok kolay yapılmasının sağlanmasıdır.

Mağazalarda, ofislerde çokça tercih edilen 3D kaplama dekorasyonda dikkat çekici olması ve göz doldurması ile yenilik arayanlar için çok estetik bir seçenektir.

Anti-Bakteriel ve Sağlıklı Malzemeler

Kaliteli epoksi zemin kaplama malzemeleri antibakteriyel olarak üretilmektedir. Böylece hijyenik alanlarda gönül rahatlığı ile kullanılabilen üç boyutlu epoksi zemin kaplama uygulamaları son zamanlarda okulların ve sağlık kuruluşlarının tercih ettiği kaplama türlerindendir.

Açık ve kapalı spor alanlarında da kullanılabilen epoksi zemin kaplamaları güvenli bir spor alanı oluşturmaktadır.

Toz tutmaması ve kaymaz yapıya sahip olması ile fabrika ve imalathanelerde de kullanılmaktedır.

Epoksi Kaplama Diğer Yazıları

- Epoksi zemin kaplama ipuçları

- Epoksi duvara uygulanır mı?

 

 Whatsapp