Üç Boyutlu Zemin Kaplama

Üç Boyutlu Zemin Kaplama Nedir? Nasıl Yapılır?

Üç Boyutlu Zemin Kaplama

Bu yazımızda hayal gücünde sınır tanımayan üç boyutlu zemin kaplama ile ilgili bilgi vermeye çalışacağız. 3D zemin kaplama olarak da ifade edilen 3 boyutlu zemin kaplama son zamanlarda populer hale geldi. Üç boyutlu köpek balığı son zamanların trend fikri olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Evlerimizde ara sıra dekoratif değişiklikler yapma ihtiyacı duyarız. Bu noktada karşımıza bir çok farklı dekoratif tasarımları olan evlerimizin banyo, mutfak gibi ıslak zeminlerde kullanıldığı gibi, oturma odası, salon gibi mekanlarda da kullanabileceğimiz modern ve şık görünümüyle üç boyutlu zemin kaplamalar çıkmaktadır.

Epoksi son yıllarda ticari ve endüstriyel tüm zemin kaplamalarında yaygın olarak kullanılan, uzun yıllar dayanabilen, ağır yüklere yüksek mukavemeti olan, mükemmel yapışma özelliği olan, kimyasal ve ısı direnci yüksek, mekanik dayanım ve elektriksel yalıtım özellikleriyle bilinen iki bileşenli plastik bir reçine türüdür.

Teknolojinin gelişimi ile birlikte oldukça farklı uygulamalar ortaya çıkmıştır. Evinizi güzelleştirebilmeniz için yaptırabileceğiniz üç boyutlu banyo fiyatları ve zemin kaplama fiyatlarını makalemizde bulabilirsiniz.

3D zemin kaplama

Banyonuzda Farklı Bir Bakış Açısı Yaratın

Evlerimizin hijyenik alanları banyolar genel olarak fazla ışık alan bölümleri olmadığından dolayı iyi bir şekilde ışıklandırılmalıdır.

Eğer ışıklandırmalar yeterli değilse duvarda ya da zeminde yapılacak küçük dokunuşlar ile huzurlu ve güvenilir ve daha aydınlık bir ortam yaratma şansınız olacaktır.

3D zemin kaplama uygulamaları ile istediğiniz resmi ya da deseni zemine uygulayarak, farklı bir bakış açısı yaratabilirsiniz. Banyolarda daha çok genel olarak deniz ve kumsal görselleri kullanılamaktadır. Bunun nedeni ise ışık almayan banyoyu genişletmek ve daha ferah bir görünüm kazandırmaktır.

Üç boyutlu zemin kaplama modelleri

Üç Boyutlu Banyo Fiyatları Neye Göre Belirlenir ?

Banyonuza üç boyutlu epoksi kaplama uygulaması yaptırmadan önce banyo örneklerini inceleyip ortalama fiyatları detaylı bir şekilde araştırmanız gerekir.

Üç boyutlu banyo fiyatları belirlenmesinde en büyük etken uygulama yapılacak alanın m2 sidir. M2 hesaplaması ile , ne kadar epoksi boya ve epoksi reçine kullanılacağı hesaplanarak toplam maliyet belirlenmektedir.

Bununla birlikte nasıl bir üç boyutlu banyo istediğinizi de usta ile işlemlere başlamadan önce konuşmanız fiyatı belirleyen etkenlerdendir. Bu noktada ustanın uygulama yapılacak alanın durumunu önceden keşfetmesi ve ihtiyaç varsa tadilat yapılması sabit bir fiyatlama için oldukça faydalı olacaktır.

Aynı zamanda yapılacak olan işlemlerin planlaması yapılarak titiz bir şekilde çalışma için başlangıç yapılmalıdır. Böylece ilerleyen süreçte bir sorun çıkması engellenmekle birlikte üç boyutlu banyo fiyatları sabit bir şekilde belirlenebilir.

3 boutlu zemin kaplama

Islak Zeminlerde Dayanıklı 3D Epoksi Kaplama

Üç boyutlu banyo zemin kaplama işlemleri için kullanılan  epoksi malzemesi oldukça dayanıklıdır. Islak zeminlerde oldukça uzun süre kullanılabilir ve hiç bir aşınma yada yıpranma sorunu yaşanmayan 3D epoksi kaplamalar ile banyo alanı dışında de bir çok zeminde kullanılabilmektedir. Bu alanlara en iyi örnek havuz zeminleridir.

Otellerin havuzlarındaki zeminlerde logonun zemine işlenmesi ile kullanılan 3D epoksi zemin kaplama hem esetik bir görünüm sağlaması hem de dayanıklı yapısı son yıllarda oldukça fazla tercih edilmeye başlanmıştır.

Üç Boyutlu Zemin Kaplama Gönül Rahatlığı İle Kullanılabilir

3D banyo ve epoksi zemin kaplama işlemleri artık evler dışında da, hastanelerde ve okullarda da oldukça fazla kullanılan kaplama çeşididir. Bunun nedenleri arasında ise, kullanılan malzemelerin toz tutmaması, oldukça kolay temizlenebilir olması ve hijyeni uzun süre boyunca sağlayabilmesidir.

3D epoksi kaplamalarla estetik bir banoyaya sahip olurken hem kolay temizlenebilir hem de hijyenik bir alana da sahip olmuş olacaksınız.

Bunun yanı sıra profesyonel ve alanında uzman bir üç boyutlu zemin kaplama ustası ile çalışmanızda doğru ve sağlıklı bir banyo kaplama yaptırmanız için oldukça önemlidir.

Üç boyutlu epoksi zemin kaplama fiyatları

3D Epoksi Zemin Kaplama

Öncelikle uygulanacak alanda zemin uygunluğu tespit edilir.Yüzeyde herhangi bir kir, toz, yağ, pas olmamasına dikkat edilmeli. Yüzeyde varsa çıkıntılar, çatlaklar ve çukurların onarımı yapılarak  temizliği sağlanır. Zemin uygulamaya hazır hale getirilip düzeltildikten sonra, kullanılacak resim özel teknikler ile hazırlandıktan sonra zemine aktarımı yapılmaktadır. Son aşama ise sağlığa zararsız solventsiz şeffaf reçinenin zemine kaplanması gelmektedir. Aşamalar arasındaki bekleme süresi hava şartlarına göre değişmektedir.

Yaz mevsimlerinde 12-24 saat kış mevsimlerinde bu süre iki katına çıkabilmektedir. Hazırlıklar bittikten sonra ortalama 2-3 gün içinde zemin kullanıma hazır hale geliyor. 3d epoksi zemin kaplama, muhteşem özellikler içermektedir. Epoksi zemin kaplamalarının bazı özelliklerini söyle sıralayabiliriz;

- Kullanılacağı ortama göre içinde bulunduracağı renkleri, desenleri, logoları kullanıcılar belirleyerek, kişiler kendi tasarımlarını sergilemiş ve ortama otantik bir hava katmış olurlar.

- Yapılan 3 boyutlu epoksi kaplamalar; antibakteriyel özelliğiyle kullanıcıların sağlığı açısından önem arz etmektedir. Genellikle çoğu zamanını zemin üzerinde oynayarak geçiren çocuklar için çok önemli bir faktördür.

- Yıkanabilir, silinebilir, süpürülebilir.

- Kullanılan alanlarda sıcak, modern ve güzel bir hava izlenimi bırakır.

- Ortamda oluşan gürültülü seslerini absorbe ederek ses izolasyonunu ve ısı kayıplarına karşı yalıtım sağlar.

- 3 Boyutlu epoksi zemin kaplama, ev, ofis, hastane, okul, restoran, spa, havuz ve güzellik merkezi gibi mekânların ıslak zemin ve diğer kullanım alanlarına 3 boyutlu zemin kaplama uygulayarak yaşam alanlarınızda farklı tasarımlardan oluşan derinlikler katan eşşiz bir tasarımdır.

- 3d Zemin uygulanmasında uygulanan şeffaf polimer esaslı kimyasallar sayesinde darbelere karşı korunaklı hale gelmektedir.

- Nemli, ıslak veya kuru yüzeylere uygulanabilmekte olup, dilediğinizde zaman sökülme imkânına da sahiptir.

- Üstün teknoloji ile geliştirilen farklı komponentlardan elde edilen özel kimyasal olan epoksi 3 Boyutlu zemin kaplama, ülkemizde hızla yayılan, sonsuz renk seçeneğiyle sıradan baskı teknolojisinden çok daha yüksek çözünürlük sunan modern bir dekorasyon uygulamasıdır. 

- Renklerinde güneş ışığına maruz kalsalar bile solma olmaz.

- Çizilmeye ve kırılmaya dayanıklıdır.

3 boyutlu zemin kaplamalarla banyonuz masmavi denize, mutfağınız geniş bahçelere, salonlarınız doğa manzarasına bürünür. Fayans ve parkelerin dışında farklılık arıyorsanız, üç boyutlu zemin kaplamalar tam size göre. Evlerde banyo, mutfak, antre ve odalarınızın zeminlerinde ve ofislerde yani değişimine ihtiyaç duyulan her yere bu 3 boyutlu epoksi zemin tasarımlar istenilen her yüzeye rahatlıkla uygulanmaktadır.

Üç boyutlu veya diğer tüm epoksi ürünlerinde Ankara Epoksi Zemin Kaplama olarak size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

  Diğer yazılarWhatsapp