Sirius Epoksi Zemin Boyası ve Kullanıldığı Alanlar

Sirius Epoksi Zemin Boyası ve Kullanıldığı Alanlar

Sirius Epoksi Zemin Boyası ve Kullanıldığı Alanlar

Zemin boyama uygulamaları içinden kullanmak istediÄŸiniz alana en uygun olan çeÅŸidi seçmek ve doÄŸru bir ÅŸekilde uygulamak oldukça önemlidir. Her zeminin farklı gerekliliÄŸi bulunur. Bu ihtiyaca uygun özelliklere sahip zemin boyası çeÅŸidini belirlemek için alanda detaylı bir keÅŸif yapılması gerekebilir. Bununla birlikte yapılacak olan faaliyetler belirlenir. Belirlenen sıra her sirius epoksi çeÅŸidine göre deÄŸiÅŸebilir. Özellikle epoksi boya kullanımı öncesinde zeminde varsa çatlak ve delik kapatılması gereklidir. Böylece epoksi boya uygulaması zeminde daha uzun süre kullanılabilir. Bu yazımızda sizlere sirius epoksi zemin boyası uygulamaları nedir? nelere dikkat edilmesi gerekir? kullanım yerleri nerelerdir? Bu soruların cevaplarını anlatmaya çalışacağız.

Neden Sirius Epoksi Boya?

Epoksi zemin kaplama uygulamaları arasında oldukça popüler olan sirius epoksi boya, birçok zemine rahatlıkla uygulanabilir. Ancak uygulama öncesinde detaylı bir araÅŸtırma yapma ve zeminin ihtiyaçlarının belirleme oldukça önemli bir husustur. Sirius epoksi boya düzgün bir zemin üzerine astar uygulamasından sonra istenilen renk çeÅŸidine göre yapılır. Her türlü farklı dekorasyona uygun geniÅŸ bir renk imkânı vardır. Sirius epoksi boya uygulamasının dayanırlığı yüksektir, ancak tabiî ki bir epoksi zemin kaplama uygulaması kadar da dayanıklı deÄŸildir. EÄŸer zemin üzerine sürekli ağır yük iÅŸleri yapılıyorsa portakal kabuÄŸu desenli epoksi zemin kaplama veya oldukça fazla elektrikli araç kullanılıyorsa anti-statik epoksi zemin kaplama uygulaması yapılması gerekir. Bunun gibi alanlarda epoksi boya tercih edilmesi doÄŸru deÄŸildir. Ancak farklı bir renk uygulanması isteniyor ise yapılan kaplama uygulamasının son katında sirius epoksi boya uygulanabilir.

Zeminin Ä°htiyacı Olan Epoksi ÇeÅŸidi

Her zeminin ve dekorasyonun farklı ihtiyaçları olabilir. Bu ihtiyacın doÄŸru tespiti ve uygulanması oldukça önemlidir. Kaliteli ve dayanıklı sirius epoksi boya uygulaması için profesyonel ve titizlikle çalışan bir firma ya da ekip ile çalışmalısınız. Bunun için ankaraepoksizeminkaplama.com profesyonel ekibi ile size en iyi epoksi zemin hizmeti verebilecek durumdadır. Firmamız uygulamadan önce zeminde detaylı ve planlı bir keÅŸif yapar. Nelere ihtiyaç olduÄŸunu, ne kadar epoksi boya malzemesi kullanılacağı da belirler. Bu doÄŸrultuda bir iÅŸ planı hazırlanır, iÅŸlemler süresince bu iÅŸ planına sadık bir uygulama gerçekleÅŸir. KeÅŸif iÅŸlemleri tamamlandıktan sonra size net olarak epoksi boya fiyatı iletilir. KeÅŸif iÅŸlemi esnasında;

1. Kaplanacak alanın boş ve temiz olması,

2. Zemine epoksi boya kaplaması yapımı esansında diÄŸer çalışanların girmemesi,

3. Bütün pencere ve kapıların yerleÅŸmiÅŸ ve kapalı olması,

4. Yüzeyde su sızıntısı olmaması da incelenir.

Ayrıca hali hazırdaki zeminde farklı bir zemin kaplama işlemi yapılmış ise ve epoksi boya uygulamasına uygun değilse bu zemin kaplaması kaldırılır ve temizleme işlemi uygulanır. Profesyonel epoksi boya ustaları, kaliteli makine ve donanım ile Ankaraepoksizeminkaplama.com bu zemin temizleme işlemini kolaylıkla yapabilir.

Epoksi Boya Kullanım Alanları Nelerdir?

Sirius epoksi boya, diÄŸer kaplama uygulamalarına göre keskin bir çizgi ile ayrılır. Boya iÅŸleminde, epoksi zemin uygulamalarında kullanılan malzemelerden daha farklı malzemeler kullanılır. Epoksi boya fiyatları diÄŸer çeÅŸitler ile kıyaslandığında oldukça uygundur. Ancak eÄŸer zeminin daha dayanıklı bir yapıya ihtiyacı var ise epoksi boya uygulamaları bu ihtiyacı karşılamayabilir. Böylece talep edilen ihtiyaca göre en uygun epoksi ürün çeÅŸidi ile ilgili hizmeti ankaraepoksizeminkaplama.com’dan bulabilirsiniz.

Sirius epoksi boya oldukça geniÅŸ renk yelpazesi ile özellikle iç dekorasyonda oldukça estetik bir görünüm sunmaya imkân verir. Aynı zamanda duvar renginize uyumlu bir zemin elde etmek veya ofisinizin farklı bölümleri için de farklı epoksi boya uygulamasını da tercih edebilirsiniz. Ancak gün içerisinde yüksek insan ve araç trafiÄŸi olan alanlarda epoksi boya uygulaması durumunda uygulama kolayca aşınabilir ve kısa süre içerisinde dayanıklılığını kaybedebilir.

Sirius epoksi boya, tüm fabrika zeminlerinde, hijyenik olması gereken saÄŸlık tesislerinde, Depolar, Ürün MaÄŸazalarında, hastane, Okul gibi toplu bulunan alanlarda, Giyim atölyeleri, Otomotiv sektörü ve bütün depolarda farklı renk tercihleri ile uygulanabilmektedir.

Epoksi Kaplama DiÄŸer Yazıları

Epoksi zemin kaplama ipuçları

Epoksi duvara uygulanır mı?Whatsapp