Sirius Epoksi Zemin Boyası ve Kullanıldığı Alanlar

Sirius Epoksi Zemin Boyası ve Kullanıldığı Alanlar

Sirius Epoksi Zemin Boyası ve Kullanıldığı Alanlar

Zemin boyama uygulamaları içinden kullanmak istediğiniz alana en uygun olan çeşidi seçmek ve doğru bir şekilde uygulamak oldukça önemlidir. Her zeminin farklı gerekliliği bulunur. Bu ihtiyaca uygun özelliklere sahip zemin boyası çeşidini belirlemek için alanda detaylı bir keşif yapılması gerekebilir. Bununla birlikte yapılacak olan faaliyetler belirlenir. Belirlenen sıra her sirius epoksi çeşidine göre değişebilir. Özellikle epoksi boya kullanımı öncesinde zeminde varsa çatlak ve delik kapatılması gereklidir. Böylece epoksi boya uygulaması zeminde daha uzun süre kullanılabilir. Bu yazımızda sizlere sirius epoksi zemin boyası uygulamaları nedir? nelere dikkat edilmesi gerekir? kullanım yerleri nerelerdir? Bu soruların cevaplarını anlatmaya çalışacağız.

Neden Sirius Epoksi Boya?

Epoksi zemin kaplama uygulamaları arasında oldukça popüler olan sirius epoksi boya, birçok zemine rahatlıkla uygulanabilir. Ancak uygulama öncesinde detaylı bir araştırma yapma ve zeminin ihtiyaçlarının belirleme oldukça önemli bir husustur. Sirius epoksi boya düzgün bir zemin üzerine astar uygulamasından sonra istenilen renk çeşidine göre yapılır. Her türlü farklı dekorasyona uygun geniş bir renk imkânı vardır. Sirius epoksi boya uygulamasının dayanırlığı yüksektir, ancak tabiî ki bir epoksi zemin kaplama uygulaması kadar da dayanıklı değildir. Eğer zemin üzerine sürekli ağır yük işleri yapılıyorsa portakal kabuğu desenli epoksi zemin kaplama veya oldukça fazla elektrikli araç kullanılıyorsa anti-statik epoksi zemin kaplama uygulaması yapılması gerekir. Bunun gibi alanlarda epoksi boya tercih edilmesi doğru değildir. Ancak farklı bir renk uygulanması isteniyor ise yapılan kaplama uygulamasının son katında sirius epoksi boya uygulanabilir.

Zeminin İhtiyacı Olan Epoksi Çeşidi

Her zeminin ve dekorasyonun farklı ihtiyaçları olabilir. Bu ihtiyacın doğru tespiti ve uygulanması oldukça önemlidir. Kaliteli ve dayanıklı sirius epoksi boya uygulaması için profesyonel ve titizlikle çalışan bir firma ya da ekip ile çalışmalısınız. Bunun için ankaraepoksizeminkaplama.com profesyonel ekibi ile size en iyi epoksi zemin hizmeti verebilecek durumdadır. Firmamız uygulamadan önce zeminde detaylı ve planlı bir keşif yapar. Nelere ihtiyaç olduğunu, ne kadar epoksi boya malzemesi kullanılacağı da belirler. Bu doğrultuda bir iş planı hazırlanır, işlemler süresince bu iş planına sadık bir uygulama gerçekleşir. Keşif işlemleri tamamlandıktan sonra size net olarak epoksi boya fiyatı iletilir. Keşif işlemi esnasında;

1. Kaplanacak alanın boş ve temiz olması,

2. Zemine epoksi boya kaplaması yapımı esansında diğer çalışanların girmemesi,

3. Bütün pencere ve kapıların yerleşmiş ve kapalı olması,

4. Yüzeyde su sızıntısı olmaması da incelenir.

Ayrıca hali hazırdaki zeminde farklı bir zemin kaplama işlemi yapılmış ise ve epoksi boya uygulamasına uygun değilse bu zemin kaplaması kaldırılır ve temizleme işlemi uygulanır. Profesyonel epoksi boya ustaları, kaliteli makine ve donanım ile Ankaraepoksizeminkaplama.com bu zemin temizleme işlemini kolaylıkla yapabilir.

Epoksi Boya Kullanım Alanları Nelerdir?

Sirius epoksi boya, diğer kaplama uygulamalarına göre keskin bir çizgi ile ayrılır. Boya işleminde, epoksi zemin uygulamalarında kullanılan malzemelerden daha farklı malzemeler kullanılır. Epoksi boya fiyatları diğer çeşitler ile kıyaslandığında oldukça uygundur. Ancak eğer zeminin daha dayanıklı bir yapıya ihtiyacı var ise epoksi boya uygulamaları bu ihtiyacı karşılamayabilir. Böylece talep edilen ihtiyaca göre en uygun epoksi ürün çeşidi ile ilgili hizmeti ankaraepoksizeminkaplama.com’dan bulabilirsiniz.

Sirius epoksi boya oldukça geniş renk yelpazesi ile özellikle iç dekorasyonda oldukça estetik bir görünüm sunmaya imkân verir. Aynı zamanda duvar renginize uyumlu bir zemin elde etmek veya ofisinizin farklı bölümleri için de farklı epoksi boya uygulamasını da tercih edebilirsiniz. Ancak gün içerisinde yüksek insan ve araç trafiği olan alanlarda epoksi boya uygulaması durumunda uygulama kolayca aşınabilir ve kısa süre içerisinde dayanıklılığını kaybedebilir.

Sirius epoksi boya, tüm fabrika zeminlerinde, hijyenik olması gereken sağlık tesislerinde, Depolar, Ürün Mağazalarında, hastane, Okul gibi toplu bulunan alanlarda, Giyim atölyeleri, Otomotiv sektörü ve bütün depolarda farklı renk tercihleri ile uygulanabilmektedir.

Epoksi Kaplama Diğer Yazıları

Epoksi zemin kaplama ipuçları

Epoksi duvara uygulanır mı?Whatsapp