Portakal Kabuğu Epoksi Zemin Kaplama

Portakal Kabuğu Ankara Epoksi Zemin Kaplama

Portakal Kabuğu Epoksi Zemin Kaplama Uygulaması

Portakal kabuğu epoksi zemin kaplama, isminde de anlaşılacağı üzere deseni portakal kabuğu şeklinde, kabuğun dışındaki pütürlere benzer yapıdaki döşeme türüdür. Kullanım alanları oldukça geniş bir uygulama türüdür.

Özellikle kaymaz yüzey elde etmek ve alanın bütünleşik bir özellik kazanması için kullanılır. Kaygan, ıslak veya kaymaya müsait olan zeminlere kaymaz özellik kazandırdığı ve estetik görünümlü oluşundan dolayı yaygın olarak tercih edilir.

Portakal kabuğu desenli döşeme sayesinde yıllarca kullanabileceğiniz, dekoratif açıdan da muhteşem bir görünümü olan bir yer döşemesine sahip olabilirsiniz. Ayrıca kayma ve düşmeleri engellediği için ıslak zeminlerde güvenle basma ve çalışmaya imkan sağlar.

Ankara’nın her bölgesinde her mekâna uygun zemin kaplama uygulamaları ve çözümleri üreten ANKARA EPOKSİ KAPLAMA olarak vermiş olduğu hizmetlerde %100 müşteri memnuniyeti hedefi benimsemekteyiz.

Firmamız profesyonel personel ve tecrübeli ustalarıyla mesafe tanımaksızın müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarını en doğru şekilde anlamak ve tespit etmek adına yüz yüze görüşmeler gerçekleştirmektedir. Uygun, şeffaf ve esnek fiyat politikamız sayesinde sektörümüzde zemin kaplama firmaları arasında önemli bir saygınlık kazandık. Fiyatlarımız kullanıcı ve müşteri dostudur.

Portakal Kabuğu Epoksi Zemin Kaplama Nasıl Uygulanır?

Uygulama yapmadan önce yüzey kimyasal ürünlerden, tozdan, kirden ve yağdan temizlenmeli ve mutlaka kurutulmalıdır. Ayrıca döşeme yapılacak yüzey yeterli basınç ağırlığına sahip olmalıdır. (25 N/mm2).

Hazır hale getirilmiş yüzeylere uygulama işlemi sürme (rulo) veya mala ile uygulanır. Uygulama tam olarak sertleşmeden sıvı halde iken mercan rulo ile grenli veya tekstürlü tabir ettiğimiz desen şekli verilir. Astar üzeri Portakal kabuğu görünümlü ince sınıfında zemin döşeme uygulaması yapılabilir.

Ayrıca istendiği takdirde multilayer sistemi (çok katmanlı) ile de orta veya kalın sınıfına giren portakal kabuğu görünümlü kaplama da yapılabilir. Bu zemin kaplaması solvent içermediğinden dolayı hava şartlarına göre değişiklik göstermekle beraber fiziksel ve kimyasal kuruma süresi de dahil olmak üzere uygulandıktan yaklaşık yedi (7) gün sonra kullanıma hazır hale gelir. Uygulama ve kullanımında insan sağlığına zarar veren her hangi bir madde içermez.

Portakal Kabuğu Epoksi Zemin Kaplama Kullanım Alanları Nelerdir?

Portakal kabuğu epoksi zemin kaplama, özellikle araç ve insan trafiğinin yoğun olduğu alanlarda yaygın olarak tercih edilir. Genellikle kaymaz yüzey elde etmek ve alanın bütünleşik bir özellik kazanması için tercih edilir. Yaya trafiğini olumsuz etkileyen kaygan yüzeylerin, güvenli ve estetik konuma gelmesini sağlar.

Genel olarak kullanıldığı alanlar açık veya kapalı otoparklar, yaya yolları, fabrikalar, atölyeler, tekstil sektörü, depolar, lojistik merkezler, AVM’ler, mağazalar gibi yaşam ve çalışma alanlarıdır.

Ayrıca bakım ve onarım atölyelerinde, gıda imalat ve yemek üretim fabrikalarında, liman ve tersanelerde, otomotiv sektöründe, endüstriyel alanlardaki bölgelerin çizgisel olarak belirlenmesinde her türlü araç ve makina basıncına maruz kalan zeminlerde de yaygın olarak uygulanır. İş alanlarında kaymaz özellik ve güvenlik istenen her ortamda kullanılabilir.  

Portakal Kabuğu Epoksi Zemin Kaplama Özellikleri Nedir?

Geniş renk, model ve desen seçeneği mevcut olup, temizlenmesi kolay, uygulanması ve kullanılması son derece pratiktir. Uzun ömürlü, görsel olarak estetik ve diğer uygulamalara nazaran daha ekonomik bir uygulamadır.

İstenildiği takdirde ince veya orta sınıf kalınlıkta uygulanabilir.  Yoğun araç, ekipman ve insan trafiğinden etkilenmeyen bu döşeme toz tutmaz ve kaymaz yapıdadır. Genellikle banyo, lavabo, hastane, sağlık kuruluşları, laboratuvar ve havuz sistemlerinde uygulanan bu döşeme ıslak yüzeylerde kaydırmaz özelliği ile yaygın olarak kullanılmaktadır.

Aynı zamanda ıslandığı zaman da rutubet ve koku yapmaz. Ayrıca son derece hijyenik yapıda olup, anti bakteriyel yapısı sayesinde bakteri ve mikrop barındırmaz. Oldukça sağlıklı bir zemin döşeme çeşididir.

Aşınma, çizilme ve sürtünmeye karşı yüksek dirençlidir. Sıvı, yağ ve su geçirmez özelliği ile çabuk deforme olmayan, dayanıklı bir yapıdadır. Ayrıca izolasyon görevi de sağlamaktadır.

Bu özelliği sayesinde fazladan maliyet çıkarmayarak kullanıcılara ekonomik olarak katkı sağlanmaktadır. Bakım, onarım ve temizliğinin kolay ve ucuz olması sebebiyle tercih edilmesi hızla artmaktadır. İki bileşenli, solventsiz ve yarı mat  bir reçine özelliğinde olmasından dolayı yanmaz özelliktedir.

Kaymaz ve yanmaz yapısı ile güvenli bir kaplamadır. Tüm özellikleri ile beraber, kolay uygulanabilir bir uygulama olduğu için, hem zamandan hem de maddi açıdan tasarruf sağlar. 

Portakal Kabuğu Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları

Epoksi boya ve diğer zemin kaplama uygulama ve çözümleri için bizimle telefon ve mesaj aracılığıyla iletişime geçebilir, adresimizi ziyaret edebilir, internet sayfamızda bulunan telefonlardan bizlere ulaşabilirsiniz.

Ankara Epoksi Zemin Kaplama: www.ankaraepoksizeminkaplama.com sitemizden bize ulaşabilir ve  Portakal Kabuğu Epoksi Zemin Kaplama dahil diğer Zemin Kaplama ve Boya fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Fiyatlarımız kullanıcı ve müşteri dostudur.

Sizlere kaliteli işçilik hizmeti vermek için profesyonel personel ve tecrübeli ustalar ile çalışıp, kaliteli ve son teknoloji ekipman ve malzeme kullanarak sizlere zemin döşeme hizmeti sunuyoruz. Bunun için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz.

Kurulduğumuz ilk günden itibaren sizlere sorunsuz hizmet vermekten gurur duymaktayız. Sizde kesin ve uzun ömürlü Portakal Kabuğu Epoksi Zemin Kaplama uygulaması ve çözümü istiyorsanız bizimle iletişime geçin ve evinizde, havuzunuzda, iş yeri ve ofisinizde daha mutlu vakit geçirin. Size en uygun çözümler, kaliteli hizmet, istediğiniz süre içinde zemine uygulama, profesyonel işçilik ve uygun fiyat için ANKARA EPOKSİ .



Whatsapp