Mineflo (Serfloor) Zemin Kaplama Nedir?

Mineflo (Serfloor) Zemin Kaplama Nedir?

Mineflo (Serfloor) Zemin Kaplama Nedir?

Mineflo zemin kaplama çeşidi, konutlar dışında ofislerde de kullanılan ahşap görünümlü bir yer kaplama malzemesidir. 
Mineflo kullanılmasının en büyük sebebi, güzel gözüken ve ortama şıklık katan bir dekorasyon malzemesi olmasının yanı sıra izolasyon için de gözde bir ürün olmasıdır. 
Parlak yüzeyi ve desenlerinin canlı duruşu ile uygulandıkları mekenlara estetik bir görünüm katmaktadır. Uygulanması oldukça basit şekilde gerçekleştiğinden işçilik maliyeti düşüktur. Düz ve geniş alanlarda rahatlıkla tek parça halinde serilebilir.

Mineflo döşeme diğer gruplara göre çok fazla renk seçeneğine sahip olması, özellikle rutubetli evlerde suya dayanıklılığı sebebiyle ve uygun işçiliği ile her kesimden bütçeye hitap etmektedir. Bu nedenle en çok kullanılan ve tercih edilen zemin kaplama modellerindendir.

Son dönemlerde en çok tercih edilen mineflo modelleri arasında; şık ve modern görünümüyle mermer ve granit görünümlü modeller ile taş desenli mineflo modelleri yer almaktadır.

Mineflo Canlı Ve Estetik Duruşunun Yanı Sıra  Ladin, Kayın, Akçaağaç, Meşe Ve Maun Ağacı Görünümünde Harika Ve Doğal Ve Modern Bir Görünüm Sergilemektedir. Aynı Zamanda Islak Zeminlerde De Taş Ve Fayans Görünümünde Doğal Bir Şıklık Sunan Mineflo Çeşitleri Mevcuttur.

Mineflo Zemin Kaplaması Nasıl Uygulanır?

Mineflo zemin kaplama basit bir uygulamaya sahip olmasına rağmen, ömrünün uzunluğu tamamen bu uygulamanın doğru ve eksiksiz, kaliteli bir işçilik yapılmasına bağlıdır.

Mineflo Zemin Kaplama Nasıl Uygulanır?

Uygulamadaki en en önemli nokta, mineflo malzemesi ile yüzey arasında hava boşluğu kalmamasna dikat edilmesidir. Mineflonun yere yapışabilmesi için öncelikle titizlik ile yere yapıştıcı madde sürülür. Bu madde sürüldükten sonra yumuşak yüzeye sahip mineflo yavaş şekilde yere serilir.

Mineflo uygulaması zemine  küçük alanlar yapıştırılarak gidilir ve kesinlikle kabarıklık oluşmamasına dikkat edilmelidir. Uygulama esnasında gerekli kontrol yapılarak varsa ortaya çıkan kabarıklığın engellenmesi sağlanır.

Bu aşamada uygulama yapılacak zeminin düzlüğü oldukça önemlidir. Pürüzlü bir yüzeye asla düzgün bir uygulama yapılamaz.

Beton zeminden kaynaklı  pürüzler dış görüntüyü bozacak ve alt kısımda çok fazla hava boşluğu oluşmasına sebep olacağından bir böyle olumsuzluklar ile karşılaşmamak için self leveling (özel civalı çimento esaslı kendinden yayılan bir tesviye şap cinsi) uygulaması yapılarak yeni düz bir yüzey oluşturmak üzere şap atılır. Bu uygulama ile eğimler giderilir ve bozuk olan yüzeyin tamamı düzeltilir.

Mineflo Zemin Döşeme Fiyatları

Mineflo döşeme kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, döşeme üzerinde bulunan eşyaların hareketleridir. Hareket esnasında mineflo zemin kaplamalı yüzeyinde çekme hareketi yapılmaması ve yerden yükselterek hareketi yapılması gerekir. Aksi takdirde çekme esnasında eşyaların ayakları mineflo yüzeye takılabilir belirli yerlerde büzüşmeler ve hatta yırtılmalara sebep olur.

Mineflo Döşemelerin Tercih Edilmesinde Başlıca Sebepler

Mineflo döşemelerde yüzey temizliği oldukça kolaydır. Yüzey temizleyiciler yardımı ya da sadece su ile bile oldukça temiz bir görüntüye sahip olunabilmektedir. Islak ya da kuru temizlik yönetimi ile temizlenebilir. Ekstra bir parlatma işlemi yapmaya gerek yoktur. Temizlik işlemi bittikten sonra yüzeyin kurumasıyla beraber ortaya çok parlak bir görüntü çıkacaktır.

Tercih edilmesinde bir diğer önemli sebep ise, ısı ve ses yalıtımı sağlayan bir kaplama olmasıdır. Isıyı izole ederek özellikle kış aylarında bütçenize oldukça büyük katkı sağlar.

Mineflo Serfloor Zemin Kaplama

Yumuşak dokusu sebebi ile evlerde kullanımı oldukça elverişli olmasına karşın ofislerde kullanımında ayakkabı izlerinin oluşabilmesi sebebi ile bir parça daha riskli olabilir.

Küçük bebeği ve çocuklu olan aileler için mineflo döşeme oldukça kullanışlıdır. Sağladığı ısı yalıtımı sayesinde çocuklar için daha sıcak bir zeminde oluştururken, bebeklerin yumuşak zemin üzerinde emeklemesi için daha güvenli bir alan oluştururlar.

Aynı şekilde sesi izole etmesi sayesinde bebekli evlerde yere herhangi bir eşya düşmesi durumunda ses oluşmasını önleyerek bebeğinizin uykusunu bölme.

Temizlik noktasında antibakteriyel oluşuda bir diğer özelliğidir.

Döşemesi ideal ve doğru şekilde yapıldığında asla koku yapmaz. Ancak döşeme esnasında altta oluşan boşluklar zamanla döşeme altı nem sebebi ile çürümeye ve kokuya sebebiyet verecektir. Bu durum kısa zaman içerisinde deforme olmasına sebep olacağından uzman kişilere yaptırılması gerekir.

Modern tasarımlar sebebi ile yüzey kaplama ürünlerinde oldukça fazla seçenek ortaya çıkmasına rağmen, özellikle işletmelerde hala mineflo döşeme tercih edilmektedir.

Bunun en önemli sebebi, işçilik ve malzeme maliyeti, kolay temizlenebilmesi ile suya ve neme dayanıklı bir yapıya sahip oluşudur. Bu özelliği sayesinde en çok tercih edilen zemin kaplama ürünleri arasında yer almaktadır.

Mineflo Fiyatları

Mineflo rulo şeklinde üretilir ve rahatlıkla mineflo zemin kaplama olarak uygulanabilir. Mineflo fiyatları malzeme fiyatı ortalama m2 olarak 20-30 TL den, işçilik fiyatı ise 5-10 TL den başlamaktadır.

Bu yazılar ilginizi çekebilir;

https://www.ankaraepoksizeminkaplama.com/linolyum-zemin-kaplama-nedir

https://www.ankaraepoksizeminkaplama.com/epoksi-zemin-kaplamalara-iliskin-7-ipucu

https://www.ankaraepoksizeminkaplama.com/epoksi-recine-ne-ise-yararWhatsapp