Kaygan Zeminden Korunma Yolları

Kaygan Zeminden Korunma Yolları, Kaymaz Epoksi Zemin Kaplama

Kaymaz Epoksi Zemin - Kaygan Zeminden Korunma

Kaymaz Epoksi Zemin Kaplama, kamyonlar için rampalar, üretim alanları araba yolları, bodrum kat, tuğla ve taşların üzerinde çalışma alanlarında kazaları engellemek için kullanılabilir. Aşındırıcı trafik, etki veya aşınmaya maruz zemin alanlarında kullanım için tasarlanmıştır.Uygulaması basit, yoğun trafik zeminlerinde forklift ve ağır yük trafiğinde rahatlıkla kullanılabilir.

Özel olarak geliştirilmiş formülü sayesinde seramik ve doğal taş zeminleri, içeriğindeki formülü sayesinde dakikalar içerisinde ıslakken kaydırmaz hale getiren su bazlı kimyasal bir solüsyondur.

Kaydırmayan zemin kaplama yapılan sahalar sıvı ile  kaplı da olsa herhangi bir çalışma sahasında kayganlığı ortadan kaldırarak kaydırma yapmadığından çalışma şartlarını daha güvenli yapar.

Epoksi Kaymaz kaplama, siyah, mavi ve sarı gibi renkleri mevcuttur. Beton, metal ve ahşap olan yüzeylere uygulanabilir  ve  kolayca temizlenebilir iç ve dış mekanlarda uzun yıllar kullanılır. Özel renklerde üretilmektedir.

Kaymaz Epoksi Zemin Örnek, Kaygan Zeminden Korunma Yolları, Kaymaz Epoksi Zemin, Kaygan Zeminden Korunma

Kaymaz Epoksi Zemin Kaplama

Sağlam, pürüzlü bir yüzeydir, iki ile beş santimetre kalınlığında uygulanabilen üç kompanatlı solventsiz epoksi zemin kaplama sistemidir. Aşındırıcı etkilerin söz konusu olduğu sahalarda yüksek aşınma direnci sağlar, devamlı yıkanan gemi güverte, mezbahalar, soğuk hava depoları, süt fabrikaları, şişeleme fabrikaları gibi ıslak ortamlarda kaymayan bir yüzey gerektiren yerler  için ideal bir çözümdür. Otoparkların giriş ve çıkışlarında kaymaz ve patinajı da engeller.

Askeri gemilerin üst güverte kısımlarında yürüme ve hareket alanlarında çoğunlukla kullanılan bir üründür. Islak ortamların olduğu gemi  güverte yüzeyleri deniz suyuna genellikle temas ettiğinden dolayı kaymazlık özelliğinden ötürü öncelikli tercih edilen bir  zemin kaplama sistemidir. Deniz suyuna, ultraviyole ışınlarına, alkit, benzin, mazot, yağ ve tuza dayanımında oldukça iyidir.

Tehlikeli hale gelen kayma  ihtimallerini önlemek için tasarlanan, dokulu Kaymaz Epoksi Zemin Kaplama hem iç ve hem dış sahalarda kullanım için formüle edilmiş kaplamadır.

Kaydırmaz Rampa Zemin Kaplaması

Kaydrımaz Rapma Kaplama ,Kaygan Zeminden Korunma Yolları, Kaymaz Epoksi Zemin, Kaygan Zeminden Korunma

Kaymaz zemin tabakalarının erişim rampaları, kapı eşik rampaları, ev ve bahçe kurulumları, hastane, okul ve kolej uygulamalarında güvenliği artırır. Ahşap rampalar konut uygulamaları için uygun bir seçimdir. Ev manzarasına uyum sağlayacak şekilde tasarlanabilirler.

Ahşap ıslakken çok kaygan hale gelebilir ve tekerlekli sandalye kullanımı için tehlike oluşturabilir. Epica Ankara Epoksi ( https://www.ankaraepoksizeminkaplama.com/ ) Sırt kaymaz zemin tabakaları, bu tehlikeyi hafifletmek için kaymaz bir yüzeye sahiptir.

Kaydırmaz Zemin Kaplaması Uygulama Alanları

Bu son derece  dayanaklı epoksi reçine içerir sert, prüzsüz ve pürüzlü kaymaz epoksi zemin dayanıklı kaplama malzemesi çalışma ortamında işçi güvenliği açısından oldukça tercih edilen üründür.

Merdivenler, yükleme alanları, rampalar,  havuz, dalış panoları, rıhtım, tekneler, soyunma odaları, tuvaletler, oyun ekipmanları, koridorlar, yürüyüş yolları, duş odaları, fiberglas küvetleri, duş kabinleri, özürlü alanları, golf arabası iç kısmı, yaya yürüyüş yolları, spor tesisleri, tribün ve daha birçok alanlarda kullanılmaktadır. Kullanımı estetik sonuçlar verir.

Ø  Ticari

Ø  Ofisler

Ø  Okullar

Ø  Belediyeler

Ø  Apartmanlar

Ø  Huzur evleri

Ø  Hastaneler

Ø  Marinalar

Ø  Depolar

Ø  Kargo Yerleri

Ø  Garajlar

Ø  Otoparklar

Ø  İnşaat Şirketleri

Ø  Sanayi Tesisleri

Yağlı Zeminler İçin Çözüm Kaymaz Epoksi

Yağlı beton, fayans benzer biçimde zeminde zamanla yağlanmış ve katran oluşmuş zeminlerin üstüne epoksi uygulaması yapmak için ilk önce zemindeki yağ zift benzer biçimde kalmış malzemeleri zeminden iyice kazımak lazımdır. Kazınmadan yapılan yağlı zeminlere epoksi uygulaması bir zaman sonrasında zemindeki mukavemetini kaybeder ve kalkmaya başlar. Yağlı olan zeminlerde epoksi betonla bağdaşmamasından dolayı zemine yapışamaz kısa vadede hiç bi sorun olmasada uzun vadede epokside deformasyonlar meydana gelir.

Kaymaz Zemin Plaka Kimyasalı Özellikleri

Ø  Renksiz (Şeffaf), su bazlı, kullanıma hazır kimyasal bir solüsyondur.

Ø  %100'ü Türkiyede'da üretilmektedir.

Ø  Kolayca uygulanır; zemine yayılır, bekletilir, durulanır.

Ø  Kaplama değildir; aşınmaz, yıpranmaz, yırtılmaz.

Ø  Görünmez ancak etkisi hissedilir.

Ø  Zeminin görünümünü fark edilir şekilde değiştirmez.

Ø  Özel bakım ya da temizlik yöntemi gerektirmez.

Ø  Uygulama sonrası bekleme süresi gerektirmez,

Ø  Uygulama sonrası kalıntı bırakmaz.

Ø  Derz aralarına işlemiş kirin temizlenmesine yardımcı olur.

Ø  Çevre dostu bileşimi vasıtasıyla toprakta biyolojik olarak parçalanabilir.

Ø  İç ve dış mekanlarda kullanılabilir.

Ø  Tek uygulama yıllarca etkilidir.

Kaymaz Epoksi Solüsyonu Hangi Tip Zeminlere Uygulanabilir?

Ø  Seramik

Ø  Fayans

Ø  Porselen Seramik

Ø  Mozaik

Ø  Granit

Ø  Doğal Taş

Ø  Çimento (Venedik) Mozaiği

Kaymaz Epoksi Zemin Fiyatları

Yağlı yüzeylerde kayma olmamasını sağlamak ve granit gibi zeminlerde kaymamak için mutlaka bu işlemlerin profesyonelce yapılması gerekmektedir. Bu zemin tiplerine göre fiyatlar değişmektedir.

En uygun kaymaz epoksi zemin fiyatları için Ankara Epoksi Zemin Kaplama ile ankaraepoksizeminkaplama.com/iletisim sayfasından lütfen iletişime geçiniz.Whatsapp