Epoksi Zemin Texture

ankaraepoksizeminkaplama-epoksi zemin texture

Epoksi Zemin Texture

Türkiye çapında birçok sektörde gerek iç mekân gerekse dış mekânlarda epoksi zemin texture uygulaması tercih edildiği görülür. Epoksi malzemesini, su veya aside karşı uzun bir süre dayanma becerisi olan plastik malzeme olarak tanımlayabiliriz. En önemli özelliği son derece güçlü yapıştırma özelliği olan bu malzeme bugün pek çok sektörde yaygın olarak kullanılır.

Epoksi Zemin Texture Özellikleri

Yüksek kimyasal dirence sahip olması nedeniyle tercih sebebi olan epoksi zemin texture, her türlü endüstriyel alanda rahatlıkla tercih edilebilir. Ürün benzer malzeme türleriyle karşılaştırılamayacak kadar kuvvetli bir yapıya sahiptir. Termal direncinin yanında kendine has nitelikleriyle de ön plana çıkan epoksi, “poliepoksitler” olarak da isimlendirilir. Epoksinin birçok sektörde ya da üründe kullanılabilmesini sağlayan özelliklerinden ilki çok kısa bir süre içerisinde sıvı halden katı hale geçebilmesidir. Ayrıca bu kadar sürede müthiş bir sertliğe de kavuşur. Sertleşme sırasında kolaylıkla büzülebilir. Diğer yandan kimyasal direnç neme karşı da etkilidir.

Epoksi Zemin Texture kaplama;

- Yüksek kimyasal mukavemetli,

- Solvent içermeyen,

- Dayanıklı,

- Kolay temizlenebilir,

- Renkli portakal kabuğu görünümlü,

- İki bileşenli bir kaplamadır.

Epoksi zemin texture kullanım alanına bağlı olarak portakal kabuğu veya daha farklı textürlerde bir son kat oluşumuna da izin verir. Uygulanan yüzeyin mekanik ve kimyasal dayanımını artırarak kolay temizlenebilir bir zemin ortamı yaratır. Hijyenik zeminler başta olmak üzere sosyal ve endüstriyel alanlarda, ıslak mekânlarda daha bunlar gibi birçok mekânlarda kullanıma uygundur.

Epoksi Zemin Texture Kullanım Alanları

Epoksi zemin texture tüm endüstriyel ve dekoratif maksatlı kullanımlara uygun olması nedeniyle geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu kapsamda genel olarak, tüm endüstriyel tesis ve fabrikalar ile hastane, otopark, galeri, depo laboratuar gibi tesislerin yanında mimari dekorasyon amaçlı restaurant, cafe ve evlerde de kullanılmaktadır.

• Yoğun trafiğe maruz kalan alanlarda (mutfaklar, ofis, büro, işletmelerin soyunma kabinleri, daire, dükkân, show room, koridorlar),

• Tüm endüstriyel döşemelerde, (Genel ağır sanayi, otomotiv sektörü, hazır giyim atölyeleri, iplik fabrikalar, kimyasal fabrikalar, elektronik, plastik imalat atölyeleri, makine fabrikaları, işletmeler, tamir bakım atölyeleri, kaporta boya servisleri, elektrik fabrikalar, yemek fabrikaları, tüm depolar ve ağır yüke maruz kalan tüm zeminlerde)

• Sağlık sektöründe (hastanelerin steril ortamları, sağlık bakanlığı imalat yapan şırınga fabrikalarında) farklı renk tercihleri ile kullanılabilmektedir.

• İş güvenliğinin öncelikli olduğu imalat sektöründe ıslak zeminlerde kaymama özelliliği nedeniyle yüzeyi daha kullanışlı hale getirmek maksadıyla tercih edilir.

• Ayrıca kamyon gibi ağır vasıta yükleme rampalarında yükleme ve boşaltma yapılırken kaymaz yüzey olduğundan güvenilir bir sistem olarak uygulanır. Bu tür zeminler forklift gibi yükleme araçlarının kaymamasını sağlar.

• Bu sistemler fon boyası olarak da kullanılır.

Epoksi Zemin Texture Avantajları

• Tek ve yekpare bir görüntü sağlar,

• Kimyasal mukavemeti yüksektir.

• Mekanik dayanımı yüksektir.

• Aşınma direnci yüksektir.

• Hijyenik ortam yaratır.

• Kolay temizlenebilir.

• Uzun kaplama ömrüne sahiptir.

• Ağır trafik koşullarına uyumludur.

• Mekanik yüklere, aşınmaya ve kimyasallara karşı dayanıklıdır.

Epoksi zemin texture yapımı esnasında olumsuzluklar ile karşılaşmamak adına zemin etüdünün doğru yöntemlerle yapılması çok önemli bir husustur.

Günümüz koşullarında rekabet piyasasının bu denli hareketli olduğunu düşünüldüğünde başarısını bu alanda kanıtlamış bir firma olarak müşterilerimize en iyisini sunmaya çalışıyoruz. Müşteri taleplerini can kulağı ile dinleyerek, memnuniyet hususunda oldukça hassas davranan, her türlü bilgilendirmeye açık bir firma yapısına sahibiz. Bu nedenle konusunda uzman olan personelden oluşan kadromuz ile ankaraepoksizeminkaplama.com’a gönül rahatlığı ile güvenebilir, tercihleriniz arasına alabilirsiniz.

Diğer yazılarımız:

Epoksi Yanıcı Mı?

Zemin kaplama malzemeleri nelerdir?

 Whatsapp