Epoksi Zemin Kaplamalara İlişkin 7 İpucu

Epoksi Zemin Kaplamalara İlişkin İpuçları

Epoksi Zemin Kaplamalara İlişkin 7 İpucu

Epoksi zemin kaplama ile ilgili iş yerinizde, evinizde ya da mağazanızda bir dekorasyon değişikliği yaptırmak istiyorsanız, bu işlemlerden önce nasıl bir uygulama yapılacağı hakkında fikir edinmeniz oldukça yararlı olacaktır. Yapılacak uygulamaların bir zararı olup olmadığı ya da alana nasıl bir faydası olacağını iyi bir şekilde araştırmalısınız. Böylece uygulama çeşitleri arasından kolayca seçim yapabilirsiniz. Özellikle zemin kaplama yaptırmak isteyenler hangi çeşidi uygulayacağını seçemeyebilir. Bundan dolayı bu yazımızda sizlere yaptırmadan önce epoksi zemin kaplama hakkında bilmeniz gerekenleri anlatmaya çalışacağız.

Epoksi zemin kaplama ile ilgili 7 ipucu

1- İhtiyacınıza Uygun Epoksi Zemini Seçmek Önemlidir

Her zeminin ihtiyacı olan özellik farklı olabilmektedir. Örnek olarak fabrikalarda kullanılan epoksi zeminler ile mağaza ya da otellerde kullanılan arasında büyük bir fark vardır. Doğru bir çeşit seçmek ve ileride sorun yaşamamak için iyi bir araştırma yapılmalı ya da zemin kaplama ustası öneriler vermelidir. Epoksi Baktım olarak sizlere isteğinize ve ihtiyacınıza uygun olan epoksi zemin kaplama çeşidini Epoksi Seç modülü ile buluyoruz. Böylece zemin uygulamalarında tam uygun olanı bulabilir ve uygulama için tercih edebilirsiniz.

2-  Epoksi Zemin Yaptırmanın Zemine Nasıl Faydaları Vardır?

Zeminler gün içerisinde en çok aşınan ve yıpranan yapı birimleridir. Özellikle insan veya araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde zeminde bir çok hasar oluşabilmektedir. Bunun için zemine özel bir uygulama yapılması gereklidir. Epoksi zemin uygulamaları tam da bu ihtiyaçtan ortaya çıkmış özel bir kaplama çeşididir. Epoksi zemin aşınması oldukça güç, kimyasal etkilere karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Fabrikalarda, depolarda, kimyasal endüstri alanlarda oldukça fazla tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra farklı epoksi zemin çeşitleri ile de mağazalarda ve alışveriş merkezlerinde de kullanılmaktadır. Özellikle  şeffaf epoksi zemin kaplama en çok tercih edilen estetik zeminler arasındadır. Parlak, yarı parlak ya da mat olarak işlenebilen bu epoksi zemin dayanıklı olması ile de tadilat masrafları oldukça düşüktür.

3- Epoksi Zemin Kaplama Uzmanlık İster

Zemin kaplama uygulamaları arasından en çok uzmanlık isteyen çeşitlerin başında epoksi zeminler gelmektedir. Bunun nedeni ise ilk yapılan keşiften itibaren işlemlerin sonuna kadar büyük bir titizlik ile yapılması mecburi olmasıdır. Uygulama sırasında yapılacak en küçük bir hata ya da atlanan bir pürüz ileride büyük sorunlara yol açabilmektedir. Epoksi zemin kaplama ustası eğer tecrübeli ise keşif sırasında tüm problemleri bularak bunlara uygun çözümler üretebilir. Böylece tam hayalinizdeki gibi bir zemine kavuşabilirsiniz.

4- Beton Zeminin Tozunu Almak Epoksi Döşeme İçin Önemlidir

Beton taşlama dünyasında yeni iseniz, ne kadar toz üretilebileceğini bilmiyorsunuzdur. Tüm toz birikmeden önce zemine kiraladığınız toz toplayıcıyı / vakumu birkaç kez çalıştırmanız gerekecektir. Bu temizleme işlemine harcadığınız zaman ve enerji, epoksinin uygulanmasının ne kadar kolay olacağını göz önünde bulundurarak buna değer olacaktır.

Epoksi Zemin Kaplama İpuçları

5-   Epoksi Zemin İçin Karar Sonrası Yapılacaklar

Sıklıkla söylendiği gibi, kötü hazırlık düzgün performansı önler. Döşeme malzemeleri için teklif verme aşamasında, birçok işleyici, teknik özellikler sadece karıştırıldığı veya varsayıldığı için hata yapar. Bu aşamada yapılan her varsayım, projeye musallat olmak için geri gelecektir. Kullanılacak malzeme türlerini ve alanın koşullarını bilmek için saha denetimi yapılmalıdır; saha çalışması sağlanmalıdır; Kullanılacak malzemelerin üzerinde çalışılacak zeminin boyutuna ve kalitesine uygun olması gerekir.

6- Epoksi Döşemesini Projelendirme

Döşeme projesinin hangi özelliklere ihtiyaç duyacağını belirledikten sonra, en iyi döşeme modelinden hangisinin proje için uygun olduğu da vardır. En iyi zemin kaplama sisteminin karşılaştırılması, kaliteli bir sonuç elde edilmesini sağlamaktır. Döşeme projesi, yeterli hazırlık, lekesiz ve temiz kurulum kurulum, kalite performansı, inanılmaz dayanıklılık ve projenin kararlılığına dayanmaktadır. Tüm süreçleri hesaba katmak için üreticilerin de dahil olması gerekir.Bunları bu aşamaya dahil etmek, tedarik edilecek ürünleri seçmelerini, kurulum sürecini gerçekleştirmelerini, bakım programını ve garanti bildirimlerini sağlamasını gerektirecektir.

7- Evinizin Şıklığını Arttırmak  İçin Epoksi Kaplama İyi bir Seçim

Zaman geçtikçe, evinizle ilgili değiştirmek istediğiniz şeyleri fark etmeye başlayabilirsiniz. Sadece ev geliştirme projelerini üstlenmek konutunuzun değerini arttırmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda daha cazip hale getirebilir. Evinizdeki döşemeyi değiştirmek için benzersiz ve uygun maliyetli bir yol arıyorsanız, beton alt zeminde bir epoksi zemin kaplama kullanmak iyi bir fikir olabilir.Çok farklı renk ve desenlerle benzersiz bir zemin elde edebilirsiniz. Ankara epoksi zemin kaplama olarak sizlere bu konuda yardımcı olmak için hazırız.

Tavsiye Yazılar

Yüksek performanslı epoksi döşeme rehberi rehberi başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Hizmetlerimiz menüsünden veya bu linkten hizmetlerimize ve hizmet verdiğimiz ürünlere bakabilirsinizBilgi Al