Epoksi Zemin Kaplama Özellikleri

Epoksi Zemin Kaplama Özellikleri

Epoksi Zemin Kaplama Özellikleri

Ankara Epoksi Zemin Kaplama, Epoksi Zemin Kaplama Özellikleri, ankara epoksi zemin boya kaplama en iyi

 

Her işletmenin kendisini ifade etme şekli farklıdır ve önemlidir. Özellikle müşterilerinize kendinizi ifade etmeniz için en güzel yatırım ilk izlenimdir. Müşterileriniz üzerinde iyi bir izlenim bırakmak istiyorsanız, onları çekici ve uygun bir zeminle karşılamalısınız. Artık iş yerinizin veya binanızın zemini eskimiş ve çürümeye başlamışsa yapmanız gereken zemini yenilemek daha doğrusu epoksi zemin ile kaplamaktır.

İşyeriniz için uzun ömürlü, lekelere ve kimyasal maddelere karşı dayanıklı aynı zamanda en uygun zemini seçmek sizin için zor olabilir. Her seçeneğin artıları ve eksileri vardır, fakat harcadığınız paranın karşılığını almak istiyorsanız epoksi kaplama en iyi seçimdir. Epoksi zemin kaplamaları, iş yerleri ve sanayi binaları için kendini ispatlamış en iyi zemin seçimidir.

Hem iş yeriniz hem de konutlarınız için bu muhteşem zemin seçeneğini düşünüyorsanız, size diğer zemin seçeneklerine kıyasla neden epoksi zemin tercih etmeniz gerektiğini sıralayalım.

Daha İyi Bir Görünüş

Piyasada bulunan zemin seçeneklerinin aksine, epoksi zemin daha parlak ve güzel bir görünüme sahiptir. Epoksi zeminin yüzeyi çok az kir ve leke tuttuğundan iş yeriniz veya konutunuz temiz ve iyi bir görünüme sahip olur. Sadece müşterileriniz ve çalışanlarınız değil, temizlik işçileriniz bile temiz bir zeminden memnuniyet duyacak ve siz de bu durumdan memnun kalacaksınız. Zemin üzerindeki kirleri detaylı bir temizlik gerekmeden silerek rahatlıkla çıkartabilirsiniz.

Uygun Fiyat

Epoksi zemin kaplamanın avantajlarından birisi de düşük maliyetle zemininizi kaplayabilmenizdir. Mevcut zemininizi epoksi ile kaplamayı tercih ettiğinizde, bir epoksi zemin döşemenin maliyetinin diğer zemin tiplerinden daha ucuz olduğunu ve daha az bakım gerektirdiğini göreceksiniz. Özellikle beton zeminlerinizi epoksi ile kapladığınızda beton zeminin üzerindeki gözenekler kapanacak ve sızdırmaz hale geleceğini göreceksiniz. Bunun sonucu olarak temizlik malzeme giderlerinizden tasarruf edebileceksiniz.

Yüksek Direnç

Diğer döşeme seçeneklerine göre, epoksi zeminlerin sert darbelere karşı daha dirençli olduğunu görebilirsiniz. İş yerinizde veya evinizde bulunan epoksi zemin üzerinde kimyasalları, yağları, çamaşır sularını, temizleyici sıvıları veya motor yağlarını kullanmanız sorun değildir. Epoksi zeminler, sıvılara karşı diğer tüm döşeme seçeneklerine göre daha dayanıklıdır. Buna ek olarak, her türlü kimyasal ve sıvıya karşı oldukça dirençli olmasının yanı sıra, ısıya da oldukça dirençlidir. Ayrıca epoksi zeminler neredeyse tüm akışkanlara karşı sızdırmaz olduğundan, iş yerinizde veya evinizde mikrop ve bakterilerin üremesine fırsat vermezler. Günümüzde dünyadaki çoğu hastane veya tıp merkezlerinin epoksiyi tercih etmesinin sebebi sağlıklı olmasıdır.

Dayanıklılık

Epoksi zemin kullanımının diğer önemli tarafı ise uzun ömürlü olmasıdır. Epoksi zeminler dayanıklılık açısından betondan sonra ikinci sırada olmasına rağmen, beton zeminler tek başına uzun süre dayanamaz. Bu nedenle tıp merkezlerinde, endüstrilerde, laboratuvarlarda, ticari binalarda ve konutlarda epoksi ile kaplanmış beton zeminler yaygındır. Beton zemini epoksi ile kapladığınızda beton zeminin mukavemetini ve esnekliğini neredeyse% 100 artırabilirsiniz.

Çeşitlilik

İş yerinizde veya konutunuzda kullanmak istediğiniz epoksi zeminin rengini seçerek, bulunduğunuz yerin havasını istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Böylelikle zemini kullanan herkesin ruh hali, kullanılan renge göre değişiklik gösterip modunuzu hep yüksek tutabilecektir.

Zaman Tasarrufu​

Epoksi zemin kaplama, diğer döşeme seçeneklerine kıyasla daha az zaman kaybetmenizi sağlar. Böylece vaktiniz size kalır. Döşeme konusunda uzman personel sayesinde kaplanacak alanın büyüklüğüne bağlı olarak kısa zamanda monte edilmesi sağlanır. 

Epoksi zeminin sunduğu tüm inanılmaz avantajlardan yararlanmak istiyorsanız, bize ankaraepoksizeminkaplama.com sitemizden ulaşabilirsiniz.Whatsapp