Epoksi Zemin Kaplama m2 Fiyatı Nedir?

Epoksi Zemin Kaplama M2 Fiyatı Nedir?

Epoksi Zemin Kaplama m2 Fiyatı Nedir?

Epoksi zemin kaplama m2 fiyatı; epoksi, estetik ve antibakteriyel özelliklerinden dolayı fabrikalar, ofisler, showroomlar ve toplantı salonları gibi çeşitli mekanların zeminlerinde giderek artan bir popülariteye sahip olduğu için oldukça önemlidir. Bu çok yönlü kaplama, her türlü zemine uygulanarak mekanlara sıra dışı bir görünüm kazandırır. 

Epoksi ile mekanlarınızda ferahlık ve zarafeti kalıcı kılabilir, hayal ettiğiniz tasarımları ve favori renklerinizi içeren dekorasyonlara kavuşabilirsiniz. İstediğiniz kalınlıkta ve yıllarca dayanıklılık sunan estetik zeminler elde etmenin maliyeti ve metrekare başına fiyatları hakkında daha fazla bilgiyi yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz.

Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

Zeminlerin daha sert ve güçlü hale gelmesi aynı zamanda dekoratif, renkli görünümler elde edilmesi için iki bileşenli bir reçine olan epoksi ile zeminlerin kaplanmasına epoksi zemin kaplama denir. Epoksi ile kaplanmış zeminler aside, suya, alkaliye ve her tür dış etkene karşı dayanıklıdır, kolay temizlenebilir, hoş ve dikkat çeken bir görünüme sahiptir.

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları

Epoksi zemin kaplama diğer kaplama türlerine göre maliyet olarak yüksek olsa da uzun yıllar kullanılabilmesi bakımından avantajlıdır. Epoksi zemin kaplamalarda fiyatlar 1 m2 üzerinden belirlenir. Epoksi zemin kaplama m2 fiyatı ile işçilik ve diğer yapılacak işlemler de dahil edilerek son fiyat belirlenir. Şehir dışında yapılacak uygulamalarda ise ekstra konaklama ve nakliye ücreti ilave edileceğinden daha yüksek fiyatlarla karşılaşılır.

Metrekare Başına Epoksi Zemin Kaplama Maliyeti Nedir?

Epoksi zemin kaplama m2 fiyatı; zeminin özelliklerine, epoksinin türüne, uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne ve epoksinin uygulanma yöntemine göre değişir. Dolayısıyla metrekare başına epoksi zemin kaplamanın maliyeti fiyatı etkileyen unsurlar kesinleştikten sonra belirlenir.

Epoksi Zemin Kaplama Türleri ve Özellikleri

Epoksi zemin kaplama türleri detaylarıyla şu şekilde açıklanabilir:

1.Portakal Kabuğu Epoksi Kaplama

Doğrudan beton zemin üzerine uygulanabilen portakal kabuğu epoksi iki elementli yarı mat özelliğe sahiptir. Solvent içermediği için yanıcı olmadığından yangın tehlikesi fazla mekanlar için ideal bir zemin kaplamadır. Ayrıca ağır iş makinelerinin bulunduğu mekanlarla, insan ve araç trafiğinin yoğun olduğu yerlerde dayanıklılığı yüksek olduğu için tavsiye edilir. 

Portakal kabuğu gibi pütürlü yapısı insanların ve makinelerin kaymasını önler. Kolayca temizlenebilen ve kir tutmayan özelliğinden dolayı otoparklar, alışveriş merkezleri, imalathane, fabrika, tersane gibi geniş alanlarda sıklıkla uygulanır.

2.Üç Boyutlu Epoksi Zemin Kaplama

Lüks mekanların tasarımında mükemmel sonuçlar veren üç boyutlu zemin kaplama ile canlı renklere sahip, göz alıcı zeminler elde edilebilir. Banyolarda, ofislerde, evlerde ve pek çok yaşam alanında tercih edilebilecek bu uygulamada zemine 3 boyutlu dijital baskı yerleştirilir ve üzerine yüzey sertleştirici ile karıştırılmış şeffaf reçine halindeki epoksi dökülür. 3D epoksi zemin kaplama m2 fiyatı, parlak bir görünüm sağlaması, dijital baskı kullanılması gibi sebeplerden dolayı diğer epoksi türlerine göre daha pahalıdır.

3.Havuz Epoksi Kaplama

Uygulandığı tüm alanlarda pürüzsüz bir yüzey oluşturması ve kusursuz yapışma özelliği sayesinde havuz zeminleri için de epoksi kaplama mükemmel seçimdir. Epoksi ile kaplanmış bir havuzda suyun zamanla yaptığı baskıdan dolayı oluşabilecek su sızmalarının önüne geçilir. Ayrıca renkli ve desenli epoksiler ile havuz zeminleri kaplanarak muhteşem görünen havuzlar elde edilir.
 
Firmanın logosu, yunus balıkları ya da 3 boyutlu derinliğe sahip materyaller kullanılarak epoksi ile kaplanan havuzlar görselliği ile dikkat çekerken en dayanıklı hali ile yıllarca sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılır.

4.Self Leveling Epoksi Zemin Kaplama

Çok fazla çukurlaşmaya sahip beton zeminlerde veya pürüzlü yüzeylerde sıklıkla tercih edilir. Kendiliğinden yayılma özelliğine sahip olması ile kolay uygulanır ve daha çok endüstriyel alanlarda tercih edilir. Temizlenmesi kolaydır ve tozutma yapmaz.

5.Granit Görünümlü Epoksi Zemin Kaplama

Siyah mat epoksi içine eklenen özel karışımlar ve doğal taş görünümlü epoksi ile zemin kaplanır. Doğal granit taşı ile kaplanacak bir zemin malzemesinden ve işçiliğinden dolayı maliyeti yüksek olacaktır. Granit görünümlü epoksi kaplama ile daha uygun fiyatlarla şık görünümlü zeminler elde edebilirsiniz.

6.Otopark Epoksi Zemin Kaplama

Ticari olarak işletilen, site veya işyerlerine ait tüm otoparklara uygulanabilir. Özellikle açık otoparkların zeminleri için yağmur, kar sularını kolayca atabilen, güneş ışınları altında son derece dayanıklı olan epoksi ile kaplama yapmak en doğru seçimdir. İnsan yoğunluğu fazla olan alışveriş merkezi kapalı otoparklarında dayanıklılık bakımından, site otoparklarında da tozutma yapmaması ve hijyeni korumak için zeminlerde epoksi kaplama kullanılması tavsiye edilir.

7.Otel Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi kaplama; otellerin lobisi, restoranları, terasları, koridorları, toplantı odaları ve konaklama odaları gibi çeşitli alanlarda estetik ve dayanıklılık açısından ideal bir zemin seçeneği sunar. Bu kaplama, cam gibi parlak bir yüzeye sahip olup renk solmalarına karşı dayanıklıdır ve otellerin şık ve göz alıcı zeminler elde etmesine olanak tanır. Epoksi kaplama aynı zamanda sıvı geçirmez özelliği sayesinde hijyenik bir ortam sağlar; sıvıları emmediği için kolayca temizlenebilir. Bu özellikler, otel işletmecileri ve müşterileri için öncelikli olan hijyen standartlarını karşılamada büyük bir avantaj sağlar.

8.Mat Beton Görünümlü Epoksi Zemin Kaplama

Mat beton görünümlü epoksi uygulamasında zemine kendiliğinden yayılan şap dökülür. Kuruduktan sonra astarlama yapılır ve şeffaf epoksi uygulanır. Böylece beton görünümünde zeminler elde edilir. Bu işlemin haricinde beton rengi tonlarında epoksi boyalar kullanılarak beton görünümü de oluşturulabilir.

Epoksi zemin kaplama m2 fiyatı nedir?

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları Ankara

Epoksi zemin kaplama fiyatları Ankara başta olmak üzere farklı şehirlerde de büyük bir ilgi konusudur. Bu kaplama, konutlardan ofislere, çeşitli mekanlarda estetik ve dayanıklılık katmak için tercih edilir. Fiyatlar ise her bir mekânın özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterir. Dolayısıyla kesin bir maliyet belirlemek ancak mekânın incelenmesi ve gerekli işlemlerin netleştirilmesi ile mümkündür.

Fiyatları etkileyen birçok faktör bulunmakla birlikte, kaliteli bir hizmet almak için güvenilir referanslar aracılığıyla titizlikle seçilmiş bir firma ile çalışmak ve bu firmanın çalışma ilkeleri hakkında detaylı bilgi edinmek son derece önemlidir. Müşteri memnuniyetini fazlasıyla önemseyen Ankara Epoksi Zemin Kaplama aracılığıyla hızlı teslimat, kaliteli hizmet, alanında uzman tecrübeli ekip ve bütçenize hitap eden fiyatlar ile ihtiyacınız olan hizmeti alabilirsiniz.

Epoksi Zemin Kaplama Süreci ve Uygulama Aşamaları

Epoksi zemin kaplama sürecinin uygulama aşamaları şu şekildedir:

  • Epoksi döküldüğü zeminin şeklini aldığı için dökülecek yerin düzgün olması gerekir. Bundan dolayı epoksi zemin kaplama sürecine başlarken zemin kontrolleri yapılarak başlanmalı ve gerekirse düzgün bir zemin için gerekli ön işlemler yapılmalıdır. 
  • Epoksi kaplamaya hazır hale gelen zemin üzerine özel fırça ve rulo kullanılarak öncelikle astar uygulaması yapılır. Sonrasında astara göre daha kalın olan ara kat uygulaması yapılır.
  • Ara kat işlemi yapılmadan astarın kuruması beklenir. 
  • Son olarak renklendirici malzemeler kullanılır. 1 ya da 2 gün içinde kuruyan epoksi duruma göre ikinci kez uygulanabilir.

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Epoksi zemin kaplamada fiyatları; zeminin durumu, alanın büyüklüğü, epoksi türü ve malzemenin kalitesi etkiler. Epoksinin uygulanacağı alanın düzgün olması için öncesinde bazı uygulamaların yapılması gerekir. Düzgün olmayan bir zeminde yapılacak onarımlar ve diğer işlemler epoksi zemin kaplama m2 fiyatı ile ortaya çıkacak maliyete eklenerek son fiyat belirlenir.

Ayrıca epoksinin kullanılacağı miktar döküleceği alanın genişliği ile ilgilidir ve bu durum da epoksi zemin kaplama m2 fiyatı üzerinde doğrudan etkilidir. Buna ek olarak kullanılacak epoksinin türü de fiyatı belirleme aşamasında oldukça önemlidir. Örneğin epoksi zemin kaplama türlerinden dekoratif görünümlü olanlar standart olanlara göre fiyat olarak daha yüksektir.  Buradaki fiyat farklılığı epoksinin fonksiyonel kullanım çeşitliliği ve uygulama aşamalarındaki yöntemlerle ilgilidir.

Epoksi zemin kaplama m2 fiyatı haricinde toplam maliyeti etkileyen bir diğer faktör ise kullanılacak malzemenin ve epoksi boyanın kalitesidir. Dayanıklılık ve estetik görünüm için bu ürünlerin kaliteli olması gerekir. Fiyatta seçilen ürünlerin kalitesine göre değişiklik gösterir.

3D Epoksi Zemin Kaplama m2 Fiyatı Nasıldır?

3D epoksi zemin kaplama mat uygulamalara göre daha pahalıdır. Bundan dolayı 3D epoksi zemin kaplamasında m2 fiyatı diğer epoksi türlerine göre daha fazladır ve uygulanacak dijital baskı için ayrı bir ücretlendirme yapılır. 3D epoksi kaplama şeffaf bir uygulamadır ve muhteşem bir görünüm sağlar. 

3D epoksi zemin kaplama hizmetimiz ile daha fazla bilgi almak isterseniz www.ankaraepoksizeminkaplama.com/3d-epoksi-zemin-kaplama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Epoksi Zemin Kaplama m2 Fiyatı Ankara 

Epoksi zemin kaplama m2 fiyatı Ankara içinde faaliyet gösteren firmalara göre farklılık gösterir. Bu farklılık sadece firmadan firmaya değil, projenin özelliklerine ve kullanılacak malzemenin kalitesine de bağlı olarak değişir. Dolayısıyla bir projenin maliyetini belirlemek için spesifik detaylar ve malzeme seçimleri göz önünde bulundurulmalıdır. 

Epoksi zemin kaplama maliyeti, zeminin durumu, kullanılacak epoksi türü ve malzemenin kalitesi gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Fiyatlar genellikle metrekare başına hesaplanır ve projenin özellikleri, işçilik, kullanılacak malzemenin miktarı ve kalitesi, uygulama alanının büyüklüğü ve ek hizmetler gibi unsurları içerir. 

Epoksi zemin kaplama, yüksek maliyetine rağmen uzun ömürlü kullanımı ve sağladığı avantajlarla tercih edilen bir yöntemdir. Siz de epoksi zemin kaplama m2 fiyatı ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve epoksi zemin kaplamanın avantajlarından yararlanmak için Ankara Epoksi Zemin Kaplama ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Epoksi zemin kaplama m2 fiyatı nedir?

Sık Sorulan Sorular

 

Epoksi İşçilik Fiyatı

Epoksi zemin kaplama uygulamasını yapacak ekibin tecrübeli, işinin ehli olması mükemmel sonuçlar elde etmek için önemlidir. Zemindeki onarımlar, epoksinin uygulama yönteminin zorluk derecesi gibi unsurlar işçilik fiyatını etkiler. Genelde epoksi zemin kaplama m2 fiyatları işçilik dahil olarak belirlenir. Ayrıca geniş alanlarda sürüm maliyeti sebebiyle işçilik fiyatı daha düşük olabilir.

Epoksi Yapılacak Zemin Nasıl Olmalı?

Epoksi yapılacak zeminin düz, pürüzsüz ve temiz olması gerekir. Bunun için de epoksi yapmadan önce zeminin uygulamaya hazır hale getirilmesi gerekir.

Epoksi Kaç Kat Uygulanır?

Epoksi astar, ara kat ve son kat uygulamaları şeklinde 3 kat uygulanır.

20 kg Zemin Boyası Kaç m2 Boyar?

20 kg zemin boyası çift kat uygulama yapıldığında 75 -85 m2 alanı boyar.

Epoksi Ne Kadar Yer Kaplar?

Epoksinin ne kadar yer kaplayacağı zeminin hasar oranına, sızıntıyı önlemek için kullanılacak epoksi miktarına göre farklılık gösterir. 

Ev için Epoksi Zemin Kaplama Nasıldır?

Kendinden desenli veya farklı renk seçenekleri ile epoksi zemin kaplama evlerde modern bir görünüm oluşturur. Aşınmaya karşı oldukça dayanıklı olan epoksi zeminler kalınlıklarına göre 3 yıldan 15 yıla kadar sorunsuz kullanılabilir.

Epoksi Zemin Kaplama Ömrü Ne Kadardır?

Epoksi zeminin kullanım ömrü ortalama olarak yaklaşık 25 yıldır. Epoksi zeminler her tür kimyasal çözücüler ve dışarıdan gelecek darbelere karşı dayanıklıdır, uzun yıllar kullanılabilir. 

Epoksi zemin kaplama m2 fiyatı hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Ankara Epoksi Zemin Kaplama iletişim sayfasından bize hemen ulaşın! Whatsapp