Epoksi Macun Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Ankara Epoksi Zemin Kaplama- Epoksi Macun Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Epoksi Macun Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Epoksi macun, yüksek yapıştırma gücüne sahip, uzun ömürlü, uygulanan alanlarda kolayca çökme yapmayan, epoksi temelli yapıştırıcı bir macun türüdür. Bu ürün içerdiği reçine sebebi ile suya ve kimyasal maddelere karşı oldukça dayanıklıdır. Peki, epoksi macun nerelerde kullanılır?  Farklı türleri mevcut olan bu ürünün kullanım alanlarıda ürün çeşidine bağlı olarak değişir. Bununla beraber epoksi macun genellikle zemin veya duvarlarda bulunan çöküntü, ezik veya kusurların giderilmesinde ve plastik, çelik veya ahşap türünde malzemelerin tamirinde tercih edilir.

Epoksi Macun Uygulamaları

Epoksi macun ürün yelpazesi geniş, kullanım alanları ise oldukça fazladır. Epoksi macun uygulama alanlarına değinmeden önce, ürünün uygulanacağı zemin veya malzemenin iyi analiz edilmesi ve uygulama öncesi mutlaka yüzeyin her türlü kalıntıdan arındırılacak şekilde temizlenmesi gerektiğini ifade etmek gerekir. Ayrıca alanın temizliği kadar macunun doğru ugulanmasıda uzun ömürlü olması açısından hayati öneme sahiptir. Epoksi macun,
1. Plastik çelik, alüminyum, ahşap, beton vb. yüzeylerde bulunan kırık, çatlak ve çökmelerin giderilmesinde kullanılır.
2. Döküm sonrası kalan boşluklarının doldurulmasında kullanılır.
3. Gemi, tekne gövdesi veya pervanelerde meydana gelen kırık, çatlak ve boşlukların doldurulmasında kullanılır.
4. Özellikle hijyenin ön planda olduğu su ve süt tanklarının tamirinde ve kaynak işlemi yerine kullanılır.
5. Vana ve pompaların tamir ve dolgu işlemlerinde kullanılır. 
6. Metal ve alüminyum yüzeylerde paslanmaz dolgu sağlamak maksadı ile kullanılır.
7. Kovan, mil gibi kritik malzemelerin yüzey işlemlerinde kullanılır.
 

Epoksi Macun Fiyatı Ne Seviyededir?

Epoksi macun fiyatlarını belirleyen faktör sayısı oldukça fazladır. Epoksi macun özellikleri, uygulanacağı zemin durumu, uygulanacak alan genişliği veya tercih edilecek epoksi macun türü fiyatlandırma hususlarını etkileyen en önemli parametreler arasındadır. Bunun yanında uygulanacak zeminde temizlik işlemlerinin yapılacak olması, çalışacak personel sayısı veya işlemin zorluk derecesi de fiyatların değişmesinde etkili olabilir. Dolayısı ile gerekli inceleme yapılmadan net bir fiyat vermek doğru olmayacaktır. Bu noktada kaliteli ve uygun fiyatlara hizmet almak ve diğer ürün ve hizmetlerimizde görmek için  Ankara epoksi zemin kaplama firması ile lütfen irtibata geçiniz. 


Whatsapp