Epoksi Kaplamalar Hakkında Bilinen 5 Yanlış

Epoksi Kaplamalar Hakkında Bilinen 5 Yanlış, Otopark zemin şapı, Açık otopark zemin Kaplama

Epoksi Kaplamalar Hakkında Bilinen 5 Yanlış​

Epoksi kaplama sıradan bir çimento zemini tamamen değiştirebilir ve müthiş bir görünüme kavuşturabilir. Herhangi bir çimento zeminin çatlama ihtimali yüksektir, görünüm itibariyle göze hitap etmez ve emniyetli bir yüzey değildir. Ancak Ankara epoksi kaplama yardımıyla zemininizi minimum bakım ile yıllarca kullanabilirsiniz.

Malesef, epoksi kaplama hakkında çok fazla bilgi sahibi olmayan kişiler seçimini diğer uygulamaları tercih ediyor. Bu makalede epoksi ile ilgili en yaygın ve bilinen yanlış bilgilerden bahsedip, sizi bu muhteşem uygulama ile tanıştıracağız.

Epoksi Kaplamalar Birkaç Yılda Bir Tekrar Uygulanmalıdır!

Diğer döşeme kaplama seçenekleri, yıl içerisinde veya birkaç yılda bir yeniden uygulanması gerekirken, epoksi kaplamada böyle bir durum söz konusu değildir. Profesyonel olarak döşenmiş epoksi kaplama 10 yıla kadar kullanılabilir. Uzun ömürlü olduğu için yaya veya araç trafiğinden, ağır makinelerden ve hatta uçaklardan bile kaynaklanan aşınmalara dayanabilir.

Epoksi Zeminler Kaygandır!

Diğer pürüzsüz yüzeylerle kıyaslarsanız, epoksi zemin kaplama çok daha az kaygandır. Aslında, epoksi kaplamanın, kaymayı önlemek için zemin döşemesinde yükseltilmiş çıkıntıları mevcut olan kaymaya karşı dayanıklı seçenekleri vardır. Bu nedenle hastanelerde, doktor ofislerinde ve endüstriyel binalarda çalışanların kayma veya düşme riskini en aza indirdiği için buralarda tercih edilme potansiyeli giderek artıyor.

Epoksi Kaplamalar Hakkında Bilinen 5 Yanlış, Otopark zemin şapı, Açık otopark zemin Kaplama

Epoksi Çok Pahalıdır!

Epoksi, hem uygun maliyetli hem de uzun ömürlü bir uygulamadır. Pahalı onarım ve bakım gerektiren diğer döşeme seçenekleriyle karşılaştırıldığında, epoksiye yatırım yapmak dayanıklılığı ve kolay bakımı ile size karşılığını verecektir. Daha ucuz döşeme çözümlerinin seçilmesi, bakım ve onarımlar için size ek masraf olarak dönecektir.

Epoksinın Yerine Boya Kullanılabilir!

Epoksi kaplama boyaya benzese bilse tamamen farklıdır. Boya kaplama beton zemini lekelerden veya aşınmadan koruyamaz. Fakat epoksi, yıllar boyunca aşınmaya ve yıpranmaya dayanabilecek % 100 uçucu olmayan ve dirençli bir yüzey oluşturmak için betona yapışır.

Epoksi Profesyonel Yardım Almadan Kurulabilir!

Epoksi kaplama uygulaması, kiti ile birlikte gelen bir karışım olduğu için profesyonel personel eşliğinde uygulanmalıdır. Ayrıca, çimentolu yüzeye düzgün bir şekilde yapışması için beton yüzeyin doğru şekilde hazırlanması gerekir. Dolayısıyla, gerekli araçlar ve deneyim olmadan, epoksi doğru şekilde uygulanamayabilir.

Epoksi, mevcut en dayanıklı zemin yenileme seçeneklerinden biridir. Dayanıklı, uzun ömürlü ve çok çeşitli renk seçeneklerine sahiptir. Epoksi kaplama uygulaması her işletmenin daha güvenli ve daha iyi görünümlü zemine sahip olması için en uygun tercihtir.

Epoksi kaplamalar hakkında daha fazla bilgi almak için bizlerle iletişim kurabilirsiniz.Whatsapp