Epoksi Kaplama Yaptırmanız İçin 10 Neden?

Epica-Epoksi Kaplama Yaptırmanız İçin 10 Neden?

Epoksi Kaplama Yaptırmanız İçin 10 Neden?

Yapı sektörünün en önemli araştırma konularından bir tanesi, yapıların çevresel etkilere kadar dayanıklı hale gelmesidır. Epoksi Zemin kaplama son yIllarda oldukça çok kullanım alanı olan bır yapı uygulamasıdır.

Yapı sahipleri Epoksi Zemin kaplama, sayesinde kullandıkları zeminlere daha dayanıklı ve estetik bir görünüm kazandırma imkânı bulmaktadır. Epoksi malzeme ile birlikte kullanabilen birçok çeşit kimyasal reçine ile zeminlere güzel bir görünüm kazandırmak da mümkündür. Bu yazımızda Epoksi Zemin kaplamanın size kazandıracağı avantajlardan bahsedeceğiz.

Epoksi Nedir?

Epoksi Zemin kaplama her türlü Zemin ortamı (kara ve deniz yapısı), doğal durumlar (fırtına, rüzgâr, dalga), ısı / sıcaklık, kirlilik, fizyolojik ortam, (donma - çözünme vs.) ve ağır sanayi şartlarına (fiziksel, kimyasal ve mekanik) karşı yapı zeminlerıni (iç, dış, duvar ve tavan) estetik malzemeler ile kaplayarak korumak için geliştırilen kimyasal yapı malzemesi grubudur.

Epoksi Zemin kaplama genellikle iki ana bileşenden (reçineler ve sertleştiriciler olmak üzere) oluşur. Bu iki bileşen karıştırıldığında, uygulama işlemi ile birlikte kimyasal reaksiyon meydana gelir. Bu şekilde Epoksi döşeme, son derece sağlam, kimyasallara karşı dayanıklı, sert ve su geçirmez plastik benzeri bir malzeme haline dönüşür.

Epoksi Zemin Kaplama Nerelerde Kullanılır?

Epoksi Zemin kaplama sistemleri; fabrikalar, alışveriş merkezleri, iş yerlerindeki ofisler, hastaneler, sağlık kurumları, yemekhaneler, mutfaklar,  oteller,  açık, kapalı otoparklar gibi pek çok kullanım alanları ile konutlarda; mutfaklar, banyolar, tuvaletlerde dekorasyon maksatlı kullanılmakta olup neredeyse yaşadığımız her ortamda karşımıza çıkan bir yapı malzemesidir.

Epika-Epoksi Kaplama Yaptırmanız İçin 10 Neden?

Epoksi Zemin İçin 10 Neden

1- Dayanıklılık:

Epoksi kaplı beton zeminler yoğun kullanıma uzun süre dayanıklıdır. Bu da uzun vadede maddi olarak kar etmeyi sağlar.

2- Sağlamlık:

Epoksi, katı bir polimere dönüşmesinden dolayı çok sert hale gelir ve kimyasal yapısı çabuk bozulmasını önler. Epoksi uygulamasıyla basınç dayanıklılığı betondan sert, çekme dayanıklılığı da çelikten çok daha kuvvetlidır. Akışkan olması nedeni ile döküldüğü yüzeyde en küçük çatlaklara ve deliklere nüfuz ederek buraları doldurur.

3-Epoksi Uygulaması ile Zaman Tasarrufu:

Epoksi Zemin kaplama uygulanmasının hızlı ve kolay olması özelliği sayesinde zaman kaybının önüne geçilir ve daha çabuk sonuç alınır.

4- Temizlik ve Bakım:

Beton yapıların Epoksi ile kaplanması sonucunda, artık gözenekli yapı yok olacağIndan temizlenmesi de kolay olur. Epoksi Kaplama öncelikle kaplandığı zemini her türlü fiziksel / kimyasal etkilerden korur. Betonun su geçirgenliğini keser. Alt katlar için su izolasyonu görevi yaparak nem ve rutubeti önler. Anti bakteriyel özellik göstermesi nedeniyle canlı mikroorganizmalar barınamaz, üreyemez. Bu sebeple gıda sektöründe oldukça sık kullanılmaktadır. Yüzeyleri kir tutmaz, temizliği de oldukça kolaydır.

5- Estetik Görüntü:

Epoksi kaplamalar sizin zevkinize uygun bir dizi renk ve desen seçeneği sunar, bu da her türlü uygulama seçeneklerini kolaylıkla bulabilmenizi sağlar.

6- Kimyasallara Dayanıklı Olması:

Epoksi kaplamalar, kimyasal etkilere maruz kalan depo veya fabrikalar için çok uygun bır seçenektir. Epoksi kaplamalar korozif / aşındırıcı kimyasala maruz kalan alanlar için kullanılması uygundur. Zemini oluşabilecek fiziksel ve kimyasal etkilere karşı koruyarak yıpranma, hasarı asgariye düşürür. Bu nedenle oluşabilecek onarım bakım masrafları, iş kayıpları asgariye düşer.

7- Güvenlik:

Bu kaplamalar aynı zamanda kaymaz, çeşitli sıcaklıklara hatta yangına, sert darbelere dayanıklı malzemedir. Bu da can ve mal güvenliğıni garanti etmenizi sağlar.

8- Parlak Zemin:

Genel olarak, epoksi kaplamalar yüksek parlaklık sunar. Böylece epoksi zeminler işyerinizin aydınlık ışıl ışıl görünmesini sağlar.

9- Malzemelerin Korunması:

Epoksi döşeme ile tesisinizdeki araç, makine, malzeme ve mobilya aşınmalarını azaltabilirsiniz. İş makinelerini, elektronik cihazlarınız çalışma ortamının tozundan koruyarak, arıza riskini azaltır, bakım onarım masraflarını düşürür. Bu sayede arızalardan dolayı oluşabilecek iş kayıpları bir nebze engellenir, fabrikalarda ortamdaki tozdan kaynaklanan hatalı ve arızalı ürün çıkma riskini azaltmış olur.

10- Çevre Dostu

Epoksi Zemin, işiniz için doğa dostu bir seçenektir. Uzun süre kullanılabiliyor olması da buna etkendir. Sağladığı yalıtım ile ortamdaki nemden, rutubetten koruması, sağlığa uygun olması, tozlanmayı engellemesi ile her şeyden önce insanları hastalıktan koruyarak iş kayıplarını asgariye düşürür.

Türkiye’de işinın ehli Epoksi firması bulmak bıraz zordur. İşçiliği ve uygulaması oldukça farklı olan bu ürün için konusunda uzman, güvenilir hizmeti ile AnkaraEpoksiZeminkaplama.com uzun yıllar gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir hizmeti size sunar.

Tüm hizmetlerimize https://www.ankaraepoksizeminkaplama.com/epoksi-kaplama-urunler linkinden ulaşabilirsiniz.Whatsapp