Epoksi Duvara Uygulanır mı?

Epoksi Duvara Uygulanır mı? Epoksi Duvara Nasıl Uygulanır?

Epoksi Duvara Uygulanır mı?

1- Epoksi Duvara Nasıl Uygulanır?

Günümüzde epoksi duvar kaplama veya zemin kaplama, her sektörde kullanılabildiği gibi daha çok inşaat sektöründe kullanılmaktadır. İnşaat sektöründe, yapıştırma alanının birçok uygulaması kullanılmaktadır. Epoksi maddesi bu alanlarda, zemin ve yüzey uygulama ve yapıştırıcı olarak çok fazla tercih edilmektedir. Epoksi ürünlerinin, bu alanlarda yoğun kullanılmasının en önemli nedeni, içeriğinde reçine maddesinin bulunmasıdır.

Reçine maddesi ile zemin ve yüzey üzerine kuvvetli bir şekilde yapışan kaplama, zeminde uzun süre ve aşınmadan kalarak estetik bir görüntü oluşturmaktadır. Epoksi maddesinin birçok özelliği tercih edilmesinde etkili olmaktadır. Epoksi duvar uygulamaları uzman kişiler tarafından yapıldığında daha etkili bir sonuç alınmaktadır.

Epoksi duvara uygulanmadan önce, duvarın temizlenmesi ve düzeltilmesi gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra epoksi, asitler, su yardımı ile karışım haline getirilir. Daha sonra epoksi karışımı özel sıvılarla, else edilen karışım duvara uygulanır. Bu uygulamaların titizlikle yapılması çok önemlidir.

Epoksi boya her zemine uygulanamaz. Epoksi uygulamaları için zeminin önceden hazırlanması gerekmektedir. Epoksi, düzgün ve astarı çekilmiş duvara dekoratif amaçlı uygulandığında, estetik ve çok güzel bir sonuç elde edilir. Epoksi uygulama yapılacak duvarın, delik ve çatlaklardan arındırılması için astar çekilmesi gerekmektedir. Epoksi boyaların su tutma özelliği vardır. Boya yapılırken nem oranı göz önünde bulundurulmalıdır. Boya yapıldıktan sonra silinebilir ve kir tutmaz.

Temizliği oldukça kolaydır ve bakteri barındırmaz. Su tutma özelliği olan bu boyalarda, boya yapıldıktan sonra duvarın silinebilir olması ve kir tutmadan daha hijyenik ortamlar oluşması için nem oranına dikkat edilmelidir. Kolay temizlenen ve anti bakteri özelliği ile bakteri barındırmayan epoksi boya evlerde her yönden rahatlık sağlayacaktır. Sıvı halde kullanılan boya kuruduktan sonra sert bir hale gelecektir. Epoksi duvar uygulamalarında kullanılan boyalar, farklı kimyasallar kullanılarak elde edilmektedir. Bu nedenle epoksi duvar boyanın yapılacağı alan temiz ve düzgün olmalıdır.

Boyama işlemi sonrası epoksi duvar boya uygulamasında kullanılan malzemelerin temizliğine dikkat edilmelidir. Bu boyalar çok çabuk donmakta ve çevreye zarar verebilmektedir.

2- Epoksi Duvara Uygulandıktan Sonra, Sağladığı faydalar nelerdir?

Epoksi duvar uygulamaları, insanlara temiz ve huzurlu bir ortam sağlamaktadır. Epoksi uygulaması koku yaymaz ve hijyeniktir. Epoksi duvar boyası,su ile karıştığı için silinebilir bir yapıdadır. Epoksi duvar boyası ile hoş bir ortam elde edilir. Ayrıca farklı renk seçenekleri de duvar uygulamalarında kullanılır. Epoksi boya kullanarak duvar zemininde istediğiniz rengi ve deseni uygulama imkanına sahip olursunuz. Mağaza ve alışveriş merkezlerinde müşterilerin dikkatini çekmek için renkli ve ilgi çekici zemin renkleri çokça tercih edilmektedir.

Epoksi boyalar büro, ofis, hastane ve okullarda da kaliteli sonuçları nedeniyle tercih edilmektedir. Epoksi duvar boyalarının en önemli özelliği yıkanabilir ve kir tutmamasıdır. Epoksi boya uygulaması yapılan duvar ve yüzeyler nem, su, sıcaklık, asit, baz ve aşınmalardan çok az etkilenir. Solventsiz epoksi duvar boyaları çok daha güvenilir ve sağlıklıdır.

3-Epoksi Kaplama Nedir?

Epoksi zemin kaplama nedir?

Epoksi zemin kaplama, zeminin sert ve dayanıklı hale getirilmesi için epoksi maddesi kullanarak zeminin kaplanmasıdır. Epoksi zemin kaplama kalitesi, estetik görüntüsü ve dayanıklılığı ile zemin kaplama uygulamalarında en çok tercih edilen uygulamadır. 

Ankara'da Epoksi Zemin Kaplama işlerinizde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. https://www.ankaraepoksizeminkaplama.com/duvar-epoksi-uygulamalari

 Epoksi kaplama uygulama yapıldıktan sonra kısa sürede zemine yerleşmeye başlar. Kimyasal etkilere karşı son derece dayanıklı, hijyeniktir ve kir tutmaz. Aşınmaya karşı da dayanıklıdır ve su tutmaz. Sağlık açısından herhangi bir probleme neden olmaması en önemli tercih sebebidir. Epoksi ürünleri, epoksi duvar uygulamaları da dahil olmak üzere günümüzde her sektörde yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Hizmetlerimizden Epoksi Duyar Uygulamaları hakkında   https://www.ankaraepoksizeminkaplama.com/duvar-epoksi-uygulamalari linkinden daha fazla bilgi edinebilirsiniz.Whatsapp