Epoksi Duvar Boya: 3 Temel Kullanım Alanı

Epoksi Duvar Boyasının 3(üç) temel kullanım alanı

Epoksi Duvar Boyasının 3 Temel Kullanım Alanı

Bazı işyerlerinde yüksek performanslı bir duvar ve yüzey kaplama bulunmalıdır. Bu kaplama kimyasal hasara ve korozyona karşı koruma sağlamalıdır. Restoranlar, sağlık tesisleri ve mutfaklar gibi diğer yerlerin de steril bir ortama ihtiyacı vardır. Epoksi duvar boyası mükemmel bir çözümdür. Epoksi, yüzeyleri kimyasallara ve çözücülere karşı korumak için formüle edilmiş eşsiz bir kaplamadır. Epoksi Reçinesi ve ardından epoksi kaplaması doğru şekilde uygulanırsa, yıllarca aşınma ve yıpranmaya dayanabilir. Bu özel boya türünü düşünüyorsanız, epoksi duvar boyasının 3 temel kullanım alanı hakkındaki yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

1. Fabrika Zemin ve Duvarları İçin Epoksi Duvar Boyası

epoksi-duvar-boyasinin-3-temel-kullanim-alani

Epoksi duvar boyasının en yaygın kullanımlarından biri fabrikalardır. Günümüz Fabrikaların zeminlerinin çoğu - ıslak ve kuru zeminler de dahil- epoksi zemin kaplama kullanırlar. Fabrikalar bu kaplama türü için belirlenmiş standartlara sahip olan en uygun yerlerdir.

Bu zeminler geçirimsiz, kimyasal ve kaymaya dayanıklı zeminler olması gerekir. Duvarlar, bakımı ve temizliği kolay bir kaplamaya ihtiyaç duyar.
Epoksi boyalar Fabrika zeminleri ve duvarları için mükemmeldir. Kimyasallara, yağlara ve aşınmaya karşı koruma sağlarlar. Hastaneler kontrollü ortamlar olduğundan, kaplama aynı zamanda aşınmaya ve sıcaklığa karşı da koruma sağlamalıdır. Epoksi boyalar her ikisini de yapar.

2. Gıda Hazırlama ve İşleme Alanları

Mutfak ve Depo Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi duvar boyası sadece dayanıklı olmakla kalmaz, aynı zamanda neme ve bakterilere karşı da dayanıklıdır. Bu nedenle, yaygın kullanımlarından birinin gıda hazırlama ve işleme alanlarında olması doğaldır.

Yurt dışındaki çoğu şehir sağlık birimleri kendi ülkelerinde gıda hazırlama alanlarında uygun standartlarda epoksi karo veya zemin kaplaması gerekliliğini şart koşar. Çünkü epoksi kaplama çok sağlıklı ve güvenlidir.

Farklı gıdalar düzgün kullanılmadığında tehlikeli hale gelir. Et ve kümes hayvanları gibi ürünler bakteriye neden olabilir. Hazırlık tezgahlarında hazırlanan bu yiyecekler ve diğer yiyecekler uygun ortamda korunmaz ise bir çok hastalığı bünyelerinde barındırabilirler.
Gıda endüstrisinin zeminleri için epoksi boyalara dayanmasının nedeni budur. Asit ve alkali içeren gıdalar yaygın zemin tiplerini yok eder. Ama epoksi değil. Sert kimyasal temizleyicilere karşı dayanıklıdır ve asidik dökülmelere karşı koruma sağlar. Epoksi bakımı ve kaymazlığı kolay olduğundan hijyenik yüzeyi onu gıda işleme alanları için güvenli bir seçim haline getirir.

3. Hastane Ameliyathaneleri

epoksi-duvar-boya-zemin-kaplama

Hastane cerrahi odaları epoksi boyalardan yararlanabilecek diğer yerlerdir. Gıda endüstrisi gibi, hastane ameliyathaneleri de hijyen standartlarını karşılamalıdır. Ameliyathane kalitesi cerrahi alan enfeksiyonlarının (SSI) oranını etkiler. 
Yurt dışı bir üniversite çalışmasında, 120 hastanede Staphylococcus, Enterococci, Clostridium Difficile ve diğer bakteriler için pozitif test edildi. Epoksi boya, bulaşıcı bakterilerin yayılmasını azaltmaya yardımcı olur.

Hastane zeminleri için epoksinin temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi kolaydır. Ağır deterjanlara ve dezenfektan temizleme solüsyonlarına maruz kalmaya karşı dayanıklıdır. Epoksi boyalar, ayrıca drenaj - kan, su ve vücut sıvı dökülmelerine de yardımcı olur. Her drenaj sistemi farklıdır. Ancak bu sıvıları drenaj yoluyla sağlama işlemi hemen hemen aynıdır. Zeminin yüzeyinin kolaylığı ile ilgilidir.

Epoksi boyalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için https://www.ankaraepoksizeminkaplama.com/epoksi-boya-nedir linkindeki yazımızı okuyabilirsiniz.

Boya epoksi, drenajı sürdürmeyi kolaylaştıran gözeneksiz bir yüzey sağlar.

Sonuç olarak;
İş dünyası ve profesyoneller epoksi duvar boyasına ve epoksi zemin kaplamalarına güveniyor. Çok farklı kullanımları olan çok yönlü bir boyadır.
İşinizdeki veya evinizdeki zeminleri ve duvarları iyileştirmek için epoksi kullanın.
Size en uygun zemin ve duvar kaplamalarını keşfetmek için epoksi ürünlerimize göz atın.

Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.Whatsapp