Epoksi Beton Zemini Temizleme

Epoksi Beton Zemini Temizleme, epoksi zemin kaplama, epoxi zemin temizleme

Epoksi Beton Zemini Temizleme

Ev sahipleri zaman geçtikçe, evinizle ilgili değiştirmek istediğiniz şeyleri fark etmeye veya ihtiyaç duymaya başlayabilirsiniz. Sadece ev geliştirme projelerini üstlenmek konutunuzun değerini arttırmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda daha cazip hale getirebilir. Evinizdeki döşemeyi değiştirmek için benzersiz ve uygun maliyetli bir yol arıyorsanız, beton alt zeminde bir epoksi kaplama kullanmak gerçekten iyi bir fikir olabilir.

Epoksi beton zemin temizleme

Bu tür döşemelerle başarılı olmaya çalışırken yapmanız gereken en önemli şey betonu düzgün bir şekilde hazırlamaktır. Betonun taşlanması, var olabilecek dokulu kenarları çıkarmak için harika bir yoldur. Bu taşlama işlemi tamamlandıktan sonra, oluşan ince tozu temizlemek için epoksi zemini temizlemeniz gerekecektir. İşte bu temizliğin nasıl düzgün bir şekilde yapılacağına dair bazı yararlı ipuçlarını belirtelim:

Ev Vakumu Kullanmaktan Kaçının

Doğal olarak, ev ve işletme sahipleri epoksi beton zeminlerini temizlemeye çalışırken kendileri için mevcut olan eşyaları kullanmak isterler. Bu kabul edilebilir olsa da, birçok soruna yol açabilir. Evdeki vakumla ince beton tozunu döşemeden temizlemeye çalışmak etkisiz olacaktır. Bu tip vakumlar yalnızca işi yapmak için yeterince güçlü olmakla kalmaz, filtreleme sistemleri beton tozunu kaldıracak şekilde kurulur.

Ev tipi vakum kullanılması makinenin hasar görmesine neden olur. Bu nedenle endüstriyel bir vakum kiralamayı düşünmeniz gerekir. Bu makineler, bunun gibi zorlu işleri kolaylıkla halledecek şekilde tasarlanmıştır. Kiralamak için bu vakumlardan birini bulamıyorsanız, bu işi sizin için halletmek için doğru ekipmana sahip profesyonelleri işe almanız gerekebilir.

Toz Toplayıcının Hava Debisini Kontrol Edin

Beton epoksi zeminlerinizi temizlemek için bir toz toplayıcı / vakum bulmaya çalışırken, bir dizi seçenekle karşılaşacaksınız. Araştırma sürecini hızlandırmak yerine, her bir toz toplayıcı hakkında daha fazla bilgi edinmek için zaman ayırın.

Belirli bir makinenin sahip olduğu hava akış hızına bir göz atmak, bunun uygun olup olmadığına karar vermenin harika bir yoludur.Hava akış derecesi ne kadar yüksek olursa, tüm tozu almak için o kadar kolay bulacaksınız. Yüksek hava akış derecesine sahip bir makine için daha fazla ödeme yapmanız gerekebilse de, uzun vadede buna değecektir.

Beton Tozu Almak Zaman Alıyor

Beton taşlama dünyasında yeniyseniz, ne kadar toz üretilebileceği bilgisinden mahrum olabilirsiniz. Tüm toz birikmeden önce zemine kiraladığınız toz toplayıcıyı / vakumu birkaç kez çalıştırmanız gerekecektir. Bu epoksi zemini temizleme işlemine harcadığınız zaman ve enerji, epoksinin uygulanmasının ne kadar kolay olacağını göz önünde bulundurarak buna değer olacaktır.

Bu yazılar dikkatinizi çekebilir.

Garap Zemin Kaplama https://www.ankaraepoksizeminkaplama.com/garaj-epoksi-zemin-kaplama

Ofis Epoksi Kaplama https://www.ankaraepoksizeminkaplama.com/ofis-epoksi-zemin-kaplama

Epoksi Zemin Kaplama Banyo https://www.ankaraepoksizeminkaplama.com/banyo-epoksi-zemin-kaplamaWhatsapp