Ankara Epoksi Zemin Kaplama Sözleşme

Ankara Epoksi Zemin Kaplama Sözleşme

Ankara Epoksi Zemin Kaplama Firma Sözleşme

Bölüm 1

Mevcut beton yüzeylerde gevşek parçacıkların, zayıf şerbet tabakasının, olası yağ ve kir tabakasının alınması ve yüzeyin pürüzlendirilmesi amacıyla yüzey hazırlığı yapılır. Yüzeydeki yüksek yerler aşındırılarak zımparalanmalı ve temizlenmelidir. Uygulama yapılacak yüzeydeki tüm toz, gevşek ve oynak parçacıklar fırça ve endüstriyel süpürge ile temizlenmelidir. Yüzey hazırlığı ve tamirat vakumlu bilyeleme makinesi (shotblasting (kumlama) makinası) ile yapılacaktır. 

Bölüm 2

Çukurlar, çatlaklar, kırıklar, oyuklar, derz kenarları ve segregasyon gibi hatalar epoksi tamir harcı ile onarılmalıdır.  Çatlakların derin olması ve zeminden su gelme tehlikesi var ise epoksi enjeksiyon yapılarak çatlak kesitinin doldurulması gereklidir. İmalatın bütün kademelerinde (birinci kat astar, ara kat, son kat) epoksi malzeme karıştırılırken düşük devirli bir karıştırıcı kullanılmalıdır ve iki bileşenli epoksi malzemeye kuvars kumu ilave edilerek karıştırma işlemi tamamlandıktan sonra uygulamaya geçilmelidir.

Birinci kat astar; temizlenmiş, çatlak ve derz tamiratı yapılmış, nem (epoksi kaplama yapabilmek için betonun bağıl nem oranı % 4'ün altında olmalıdır) ve su sorunları olmayan betonarme yüzeye epoksi astar (astar ve kuvars kumu) mala ile tek kat uygulanır. Uygulama henüz taze iken yüzeye kuvars kumu (köreltme yapma) serpilerek astar yüzey kaplanır.

Bölüm 3

Ara kat; hava ve ortam sıcaklığına bağlı olarak astar uygulamasından 8-24 saat sonra, kuvars kumu serpilmiş yüzey üzerindeki gevşek malzemeler endüstriyel süpürgeler yardımı ile süpürülerek alınır ve zımparalandıktan sonra üzerine ara kat için epoksi kaplama malzemesi (ara kat epoksi malzeme ve kuvars kumu) istenilen renkte uygun aparatlar (mala, mercan veya post rulo) ile uygulanır.

Son kat; uygulama yapmadan önce hava ve ortam sıcaklığına bağlı olarak ara kat uygulamasından 8-24 saat sonra üzerine son kat epoksi kaplama (son kat epoksi malzeme ve kuvars kumu) istenilen renkte uygun aparatlar (mala, mercan veya post rulo) ile uygulanır ve hava kabarcıkları uzun dişli kirpi rulo ile alınır. Uygulama bittiğinde pürüzsüz, düzgün ve parlak bir yüzey elde edilmelidir ve yüzey hava ve ortam sıcaklığına bağlı olarak 48 saat içinde yaya trafiğine açılmalıdır. Kaplanan alan normal şartlar altında (20 °C derece sürekli-sabit oda sıcaklığı şartlarında) 7 gün sonra mukavemet değerlerine erişir ve her türlü araç trafiğine açılabilir.

3 mm kalınlıkta self leveling epoksi zemin kaplaması yapılması için gerekli her türlü malzeme ve zayiatı, işçilik, ekipman, iş yerindeki yükleme, yatay ve düşey taşıma, boşaltma, müteahhit kârı ve genel giderler dâhil 1 m² fiyatıdır.

Ölçü: Proje üzerinden self leveling epoksi kaplama yapılan yüzey alanı hesaplanır.Whatsapp