Beton Zemin İçin En İyi Epoksi Çözümleri

Beton Zemin İçin En İyi Epoksi Çözümleri, depo epoksi kaplama, garaj epoksi kaplama, en iyi epoksi kaplama

Beton Zemin İçin En İyi Epoksi Çözümleri

İster bir garaj, bodrum, depo veya ticari zemin kaplaması olsun, epoksi son kat kullanmanın önemi beton zeminlerinizin ömrü ve sağlığı için kritik öneme sahiptir. Epoksiler birkaç kilit nitelikte üretilmektedir. Son derece dayanıklı, dayanıklı, esnek ve sağlamdırlar. Son katın yaptığı şey, bu niteliklerin yeniden kaplama işleminden önce birkaç yıl daha sağlıklı kalmasını sağlamaktır.

Hangi Tip Son Kat Kullanırım?

Epoksi, poliüretan, novolak veya poliaspartik kaplama olup olmadığı arasından seçim yapabileceğiniz bir dizi farklı üst kaplama vardır. Her kaplama kendi benzersiz özellikleriyle birlikte gelir. Müşteriler çoğu kez betonum için en iyi son katın ne olduğunu soruyorlar. Size en iyi son kat seçeneğinin ne olduğu hakkında daha iyi bir fikir vermek için her türün artılarını ve eksilerini gözden geçirelim.

Epoksi Zemin Eksileri - Ankara Zemin Kaplama, Beton Zemin İçin En İyi Epoksi Çözümleri, depo epoksi kaplama, garaj epoksi kaplama, en iyi epoksi kaplama

Beton Zemin İçin En İyi Epoksi Çözümleri, depo epoksi kaplama, garaj epoksi kaplama, en iyi epoksi kaplama

İnşallah zemininiz için en iyi sonkatın ne olduğuna daha iyi bir genel bakışınız olur. Epoksi sonkatlar genellikle en uygun maliyetli olmakla birlikte, her zaman en iyi seçenek değildir. Zemin kalitesinin uzatılmasına yardımcı olacağından, endüstriyel sınıf bir çözüm kullanarak her zaman son kat için biraz daha fazla para harcamayı öneriyoruz.

Son kat kullanmayı tamamen düşünmüyorsanız, bu kararı yeniden düşünmenizi önemle tavsiye ederiz. Hangi son katın sizin için doğru olduğundan emin değilseniz, bu kaplamalar UV’ye dayanıklı, çizilmeye karşı dayanıklı ve çalışması çok kolay olduğu için temiz bir poliüretan ile gitmek olacaktır.

Taşlama Sonrası Beton Zemini Temizleme

Ev sahipleri zaman geçtikçe, evinizle ilgili değiştirmek istediğiniz şeyleri fark etmeye veya ihtiyaç duymaya başlayabilirsiniz. Sadece ev geliştirme projelerini üstlenmek konutunuzun değerini arttırmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda daha cazip hale getirebilir. Evinizdeki döşemeyi değiştirmek için benzersiz ve uygun maliyetli bir yol arıyorsanız, beton alt zeminde bir epoksi kaplama kullanmak gerçekten iyi bir fikir olabilir.

Bu tür döşemelerle başarılı olmaya çalışırken yapmanız gereken en önemli şey betonu düzgün bir şekilde hazırlamaktır. Betonun taşlanması, var olabilecek dokulu kenarları çıkarmak için harika bir yoldur. Bu taşlama işlemi tamamlandıktan sonra, oluşan ince tozu temizlemek için zemini temizlemeniz gerekecektir. İşte bu temizliğin nasıl düzgün bir şekilde yapılacağına dair bazı yararlı ipuçlarını belirtelim.

Beton Kaplama Ankara

Ev vakumu kullanmaktan kaçının : Doğal olarak, ev sahipleri beton zeminlerini temizlemeye çalışırken kendileri için mevcut olan eşyaları kullanmak isterler. Bu kabul edilebilir olsa da, birçok soruna yol açabilir. Evdeki vakumla ince beton tozunu döşemeden temizlemeye çalışmak etkisiz olacaktır. Bu tip vakumlar yalnızca işi yapmak için yeterince güçlü olmakla kalmaz, filtreleme sistemleri beton tozunu kaldıracak şekilde kurulur.

Ev tipi vakum kullanılması makinenin hasar görmesine neden olur. Bu nedenle endüstriyel bir vakum kiralamayı düşünmeniz gerekir. Bu makineler, bunun gibi zorlu işleri kolaylıkla halledecek şekilde tasarlanmıştır. Kiralamak için bu vakumlardan birini bulamıyorsanız, bu işi sizin için halletmek için doğru ekipmana sahip profesyonelleri işe almanız gerekebilir.

Toz toplayıcının hava debisini kontrol edin: Beton zeminlerinizi temizlemek için bir toz toplayıcı / vakum bulmaya çalışırken, bir dizi seçenekle karşılaşacaksınız. Araştırma sürecini hızlandırmak yerine, her bir toz toplayıcı hakkında daha fazla bilgi edinmek için zaman ayırın. Belirli bir makinenin sahip olduğu hava akış hızına bir göz atmak, bunun uygun olup olmadığına karar vermenin harika bir yoludur.

Hava akış derecesi ne kadar yüksek olursa, tüm tozu almak için o kadar kolay bulacaksınız. Yüksek hava akış derecesine sahip bir makine için daha fazla ödeme yapmanız gerekebilse de, uzun vadede buna değecektir.

Beton tozu almak zaman alıyor : Beton taşlama dünyasında yeniyseniz, ne kadar toz üretilebileceğini bilmiyorsunuzdur. Tüm toz birikmeden önce zemine kiraladığınız toz toplayıcıyı / vakumu birkaç kez çalıştırmanız gerekecektir. Bu temizleme işlemine harcadığınız zaman ve enerji, epoksinin uygulanmasının ne kadar kolay olacağını göz önünde bulundurarak buna değer olacaktır.

Ankara Epoksi Zemin Kaplama 20 yılı aşkın bir süredir faaliyet göstermektedir. Yukarıda belirtilen tüm son katları ve ilgili döşeme ürünlerini satıyoruz. Sunduğumuz her ürünü test ettik, böylece döşeme ihtiyaçlarınız için neyin işe yaramayacağını / neyin işe yaramayacağını biliyoruz.

Tüm ürünlerimize https://www.ankaraepoksizeminkaplama.com/epoksi-kaplama-urunler linkinden ulaşabilirsiniz.Whatsapp