Banyo Epoksi Zemin Kaplama

banyo epoksi zemin kaplama ankara

Banyo Epoksi Zemin Kaplama

Banyo ve fayanslar sürekli olarak su ile temas halindedirler. Bundan dolayı zamanla banyo ve fayans yüzeylerinde göze hoş gelmeyen görüntüler ve deformeler ortaya çıkmaktadır. Zemin ve fayans aralarında bulunan derz dolgular da zamanla aşınmaktadırlar.

Bu aşınmadan dolayı fayans aralarından sızan su beton tarafından emilir. Bu su alt kat tavanına zarar verebilir. Ayrıca rutubet kaynaklı istenmeyen kokular ortaya çıkabilir. Tüm bu sorunlar maddi açıdan da yüksek masraflara yola açmaktadır. Banyo epoxy zemin kaplama ankara sizlere birçok yenilik yapma ve tüm sıkıntılarınızdan kurtulma şansı sunmaktadır. Bu uygulamalar epoksi malzemesi ve epoksi boyanın tüm özelliklerinin aktif şekilde kullanıldığı yüzeylerdir.

Banyo Epoxy Nasıl Uygulanır?

Banyo zemini ve fayansların zamanla deforme ve derz dolguların aşınmış olması sebebi ile fayans araları sararma ya da kararma yapabilir. Bundan dolayı banyonun estetik görünümü bozulmuş olur.

Fayansı döşeme yapmak betona göre biraz daha risklidir. Çünkü fayansların altının oynamasından dolayı zamanla kaplamanın çatlamasına neden olur. Evinizde banyo zeminini ve fayansları hiç yerinden sökmeden epoksi ile kaplayabilir ve derz dolgu probleminden kurtulabilirsiniz. Epoksi ile evinizde daha canlı ve daha parlak bir görüntü elde ederken temizlik ve hijyen acısından büyük bir kolaylık elde edebilirsiniz.

Epoksi uygulaması yapmadan önce fayans üzerinde kırık, çatlak ve aşımalar varsa bunları yerinden kaldırmalı ve yerine yeni fayans yerleştirilmesi gerekmektedir.

Kaplama işlemi uygulanmadan önce fayanslar ve banyo zemini mutlaka kuru ve temiz olmalıdır. Zeminde herhangi bir eğiklik veya eğim var ise bu eğim kesinlikle düzeltilmelidir.  Ayrıca fayansa uygulama yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus da fayansın üzerindeki kaygan tabakanın yani sır dediğimiz malzemenin alınması işlemidir.

Bu işlem sayesinde Epoxy uygulandığı zemin üzerine güçlü bir yapışma mukavemeti gösterir. Epoksi işlemi özel makinalar ile püskürtme yöntemi ile uygulanmaktadır. Püskürtme yöntemi sayesinde uygulamada eksik kalabilecek en ufak bir alan dahi tamamen epoksi ile kaplanacaktır. Sonuç olarak tüm yüzey eşit miktarda boya ile kaplanır.

Özellikleri Nelerdir?

Banyo epoksi zemin kaplama Ankara uygulamaları uzun ömürlüdürler. Her türlü darbeye, suya, ısıya, basınca ve kullanıma dayanıklı olan ürünleri banyolardaki sıra dışı tasarımları ile oldukça göz doldurmaktadır. Ayrıca bu kaplamalar maddi manevi her yönü ile insan ruhuna dokunarak insan psikolojisi üzerinde oldukça olumlu etki yaratmaktadır. Banyo ve fayansları istediğiniz şekilde su ile yıkayabilir ve istediğiniz hijyenik ortamı çok kısa sürede oluşturabilirsiniz.

Anti bakteriyel yapısı sebebi ile zeminler bakteri barındırmaz ve temizliği oldukça kolaydır. Bulunduğu ortamda asla koku ve rutubet yapmazlar. Geniş renk ve desen seçenekleri ile banyoları refah, aydınlık ve modern bir görünüme kavuşturur. Bakımı ve temizliği oldukça kolaydır. Bu sayede çok farklı temizleyici ya da kimyasal madde de kullanımına gerek yoktur. Sadece su ve basit temizleyiciler ile son derecede parlak bir banyo zeminine oluşturabilir.

Banyo Ankara Epoksi Zemin Kaplama Firması 

Son teknoloji sayesinde kaplamada uygulanan 3boyutlu zemin tekniği ile banyo zeminlerinizde hayallerinizdeki dekoru seçebilmeniz mümkündür. 3boyutlu döşeme  sayesinde banyonuzda bir okyanus oluşturabilir ya da banyo zemine bir akvaryum sığdırabilirsiniz.

Ayrıca su bazlı sayesinde banyo ve fayanslar üzerinde dileğiz rengi seçebilir ve banyonuz daha kullanışlı ve daha şık bir görünüme kavuşabilir. İsterseniz banyo duvarını da 3 boyutlu ile kaplayarak renkli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Sizlere kaliteli işçilik hizmeti vermek için profesyonel personel ve tecrübeli ustalar ile çalışıp, kaliteli ve son teknoloji ekipman ve malzeme kullanarak sizlere kaplama hizmeti sunuyoruz. Bunun için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz.

Kurulduğumuz ilk günden itibaren sizlere sorunsuz hizmet vermekten gurur duymaktayız. Sizde kesin ve uzun ömürlü banyo epoksi kaplama çözümü istiyorsanız bizimle iletişime geçin ve evinizde, havuzunuzda, iş yeri ve ofisinizde daha mutlu vakit geçirin.

Size en uygun çözümler, kaliteli hizmet, istediğiniz süre içinde zemine uygulama, profesyonel işçilik ve uygun fiyat için ANKARA EPOKSİ KAPLAMA.

Epoksi zeminin sunduğu tüm inanılmaz avantajlardan yararlanmak istiyorsanız, bize Ankara Epoksi Zemin Kaplama iletişim adresinden ankaraepoksizeminkaplama.com/iletisim ulaşabilirsiniz.Whatsapp