Anti Statik Epoksi Kaplama

Anti Statik Epoksi Kaplama Nedir?

Anti Statik Epoksi Kaplama Nedir?

Anti statik epoksi zemin kaplama; statik elektrik birikimini önleyen zemin kaplaması anlamına gelmektedir. Bu uygulama elektrik yükü depolamayan, aksine her zaman nötr yüke sahip malzeme ile zeminin kaplanmasıdır. Elektriğin ideal şekilde toprağa aktarıldığı epoksi kaplama türüdür. ESD (Elektro Statik Deşarj) kaplama olarak da bilinir. Anti statik epoksi zemin kaplamanın en önemli özelliği üretim alanındaki insan ve makine güvenliğini sağlamasıdır. Bu işlemi çalışma ortamında bulunan elektrik akımını kendi üzerine çekerek ve bu akımı toprağa ileterek sağlar.

Türkiye’nin en önemli üretim ve sanayi kenti olan ANKARA’da kaliteli epoksi zemin kaplama uygulamalarıyla tanışmak isterseniz adres; ANKARA EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA. Uygun, şeffaf ve esnek fiyat politikamız sayesinde sektörümüzde epoksi zemin kaplama firmaları arasında önemli bir saygınlık kazandık. Fiyatlarımız kullanıcı ve müşteri dostudur.

Anti-Statik Epoksi Zemin Kaplama

Anti statik epoksi zemin kaplama diğer epoksi sistemleri gibi hızlı ve kolay uygulanır. Aynı zamanda mali açıdan daha ekonomiktir. Su geçirmez özelliği sayesinde izolasyon görevi sağlamaktadır. Bu kaplama kir, toz tutmama ve sıvı, yağ geçirmeme özelliği sayesinde her alanda yaygınlaşmaya başlamıştır. Ayrıca dayanıklı yapısı sayesinde uzun yıllar kullanılabilir. Anti-statik epoksi zemin kaplama tarz, zevk ve renkten önce ortamın güvenliği esas alınarak yapılan bir uygulamadır. Sağladığı güvenlik sebebiyle üretimin kalitesinin önemli olduğu firmalar tarafından oldukça fazla tercih edilen zemin kaplama türüdür. Her ne kadar bu kaplamada güvenlik ön planda olsa da geniş renk ve desen seçeneklerine sahiptir. Ayrıca veri depolama merkezlerinde, bilişim ve teknoloji meraklıları için evlerde bu kaplama fazlasıyla tercih edilmektedir.

Anti statik epoksi zemin kaplama elektrik iletkenliğine mutlak sahip olması gereken elektrik tesisleri, hastaneler, laboratuvar, sağlık kuruluşları, yoğun bakım ünitelerinde ve otomotiv sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. Elektriğin yüksek şekilde kullanıldığı alanlarında iş kazalarının önüne geçmek için bu kaplama uygulanmaktadır. Bu kaplama mekânda bulunan fazla elektriği toplayarak elektrik çarpmalarını engellenmektedir. Aynı zamanda elektrik akımını da keserek makinelerin zarar görmesini engeller.

Güvenli ve  dayanıklı yapısı sayesinde son dönemlerde endüstriyel alanlarda kullanımı artmıştır. Ayrıca estetik görünüşlü ve parlak zeminli olması sayesinde showroom, otopark ve garaj zeminlerinde de kullanılmaktadır.  Bunların yanı sıra hijyenik olması sayesinde laboratuvarlarda, kafe, mutfak ve gıda sektöründe oldukça fazla kullanılmaktadır. Ayrıca kir tutmama ve kolay temizlenebilir özellikleri tercih edilme nedenlerini artırmaktadır.

Epoksi zemin kaplama yoğun kullanılan zeminlerin hızlı deforme ve yıpranmasını engellediği için uzun ömürlü yapısı sayesinde maddi kolaylık ve fayda sağlamaktadır. Zeminin uzun süreli ve sorunsuz şekilde kullanımı sayesinde kesintisiz ve kaliteli üretim mümkün hale gelmektedir. Anti-statik epoksi zemin kaplamalar gelişen teknoloji sayesinde her alanda kullanılmaya başlandığı gibi zemini estetik olarak güzelleştirmek içinde kullanılmaktadır. Dekoratif amaçlı olarak özellikle AVM’ler, marketler ve restoranlarda kullanılmaktadır. Kişisel veya kurumsal tarz ve simgeleriniz de bu zeminlerde uygulanabilir. 

Ankara Anti Statik Epoksi Kaplama Hizmeti ve Fiyatları

ANKARA EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA olarak kaliteli uygulamalarımız ve başarılarımız sayesinde sektörümüzde önde çıkmaktayız. Profesyonel personel, tecrübeli ustalarımız ve tasarımcılarımız ile görüşerek tarzınıza uygun tasarımları yaptırarak hayalinizdeki zemine kavuşabilirsiniz. Kurulduğumuz ilk günden itibaren sizlere sorunsuz hizmet vermekten gurur duymaktayız. Bunun için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. Sizde emniyetli ve etkili anti statik epoksi zemin kaplama çözümü istiyorsanız bizimle iletişime geçin ve evinizde, havuzunuzda, iş yeri ve ofisinizde daha güvenli vakit geçirin. Size en uygun çözümler, kaliteli hizmet, istediğiniz süre içinde zemine uygulama, profesyonel işçilik ve uygun fiyat için EPİCA EPOKSİ.

Aklınıza gelen tüm sorularınız için bizimle telefon ve mesaj aracılığıyla iletişim sağlayabilir, adresimizi ziyaret edebilir, internet sayfamızda bulunan telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz. Ankara Epoksi Zemin Kaplama sitemizden bize ulaşabilir ve Anti Statik Epoksi Kaplama zemin fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.


Whatsapp