7 Maddede Epoksi Zemin Kaplama Faydaları

Epoksi Zemin Kaplama Faydaları, Epoksi Zemin Kaplama zararları, epoksi kaplama ne ise yarar,

7 Maddede Epoksi Zemin Kaplama Faydaları

Satın almak istediğiniz nesnelerin veya malzemelerin faydalarını görüp karar vermeniz her zaman doğru bir yoldur. Zemininize epoksi kaplama uygulamaya karar verdiğinizde de aynı prensibi uygulamalısınız. Epoksi döşemenin artıları eksilerinden büyük ölçüde ağır basacak olsa da, bu yatırımı evinizde veya iş yerinizde yapmadan önce her şeyi ortaya koymalısınız. Epoksi zemin dış zeminlerde güvenle kullanılabilir çünkü teras zeminlerinde veya yüzme havuz zeminlerinde su ve UV ışınlarına karşı dayanıklı bir maddedir.

7 maddede epoksi zemin kaplama faydaları

Epoksi Zemin Faydaları

Epoksi döşeme uygulamasının sahip olduğu birçok kayda değer faydalar var ve hatta geleneksel döşeme uygulamaları epoksi ile rekabet bile edemez. Aşağıda, epoksi zemin döşemeye karar verdiğinizde elde edebileceğiniz en iyi avantajlardan birkaçını özetledik:

1. Epoksi zemin kaplama yüksek kimyasal direnç sağlar.

2. Evlerinizin veya tesislerinizin içine etrafını çevreleyen topraktan betonarme yapılara doğru zararlı toksinlerin sızması engeller.

3. Epoksi zemin kaplamaların kesintisiz ve sağlam üst katının herhangi bir nem formunun geçmesine izin vermez. Neme dayanıklıdır.

4. Epoksi zemin kaplamaları, bir zemin kaplama sisteminde hiç düşünülmediği kadar kişiselleştirilebilir. Lav akışını, boya sıçramasını ve hatta dalgaları çoğaltan metalik epoksi zeminlerimiz için çeşitli renkler, çok renkli veya tek renkli pullar ve hatta metalik pigmentler sunulabilir.

5. Forklift trafiğini yönlendirmek için zemin döşemeniz üzerinde bariyerler, yürüyüş yolları ve oklar oluşturmak için şablonların kullanılmasıyla endüstriyel veya ticari tesisinizi daha güvenli bir çalışma ortamı sağlar.

6. Epoksi zemin kaplamalar son derece dayanıklıdır, bu nedenle neredeyse her yerde kullanılabilir. Kaplamalar, ağır araç trafiğine, darbelere ve hatta uçak kadar ağır olan nesnelere dahi dayanabilir, zaten uçak hangarlarında kullanılma sebebi budur.

7. Kaplama sadece kendi dayanıklılığı ile kalmaz, beton döşemenizi de daha güçlü hale getirir. Epoksi bir kaplamanın beton döşemenizi yüzde 300'e kadar daha güçlü hale getirebileceği ve diğer geleneksel döşemelere göre ortalama 2-3 kat daha uzun süre dayanabileceği kanıtlanmıştır!

Aklınıza gelen tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilir, adresimizde bizi ziyaret edebilir, internet sayfamızda bulunan telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz.Whatsapp