3D Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

Ankara Epoksi Zemin Kaplama, 3D Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

3D Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

3D epoksi zemin kaplama özellikle dekorasyon ve tasarım amaçlı kullanılan, son zamanlarda yaygın talep gören bir tür zemin kaplama yöntemidir. Bu yöntem sayesinde ev, ofis veya şirket gibi talep ettiğiniz herhangi bir alanda seçtiğiniz bir görselin zeminde üç boyutlu olarak görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu uygulama ile kazanılan derinlik algısı hem görsele hitap ederken hem de evinize veya işyerinize modern bir hava katabilir.  Üç boyutlu epoksi kaplamanın toz tutmayan ve kolay temizlenen yapısı, dayanıklı olması ve farklı şekillerde uygulanabilmesi bu yöntemin yaygın olarak tercih edilmesini sağlar.

3D Epoksi Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?

3D epoksi kaplama yöntemi ancak alanında uzman kişiler tarafından yapılması tavsiye edilen zor bir zemin kaplama uygulamasıdır. Birkaç basamaktan oluşan genel kaplama aşamaları sıralandığı gibidir.

1. 3D epoksi uygulamasının gerçekleştirileceği alan öncelikle analiz edilmeli ve bu yöntem açısından uygunluğu ve uygunsa en iyi nasıl bir görselin kullanılması gerektiği değerlendirilmelidir. Kullanılacak görselin yüksek kalitede olması ayrıca önem arz eder. 

2. Uygulanacak görsele karar verdikten sonra zemin çok iyi temizlenmeli, pürüzüler, kırık ve çatlaklar giderilmelidir. Su yalıtımı yapılmalı ve gerekiyorsa zemin düz hale getirilmelidir.

3. Müteakip aşamada zemin üzerine astar çekilerek kaplama işlemlerine başlanır.

4. Astar çekimin tamamlanması sonrası ise ana yapıştırıcı madde olan epoksi kaplama malzemesi zemine uygulanır. Bu kaplama zemin ile yapışarak sağlam bir katman oluşturur. Üç boyutlu epoksi zemin kaplamanın dayanıklılığını belirleyen hususlardan biri epoksi kaplamanın kalitesidir.

5. Müteakip aşamada seçilen görsel zemine yerleştirilir. Yerleştirme işinin çok dikkatli yapılması gerekir, zeminle görsel arasında kir, yağ veya hava boşluğu kalmamalıdır. Görsel seçimi yaparken Ankara epoksi kaplama firmamızdan destek alabilirsiniz. 

6. Son aşamada ise görsel üzerine 3D kristal katman uygulaması gerçekleştirilir. Bu katman özellikle zeminde dayanıklı, şık ve estetik bir görünüm elde edilmesi için önemlidir.

Yukarıda sayılan adımların alanında uzman ve tecrübeli personel tarafından yapıldığından emin olunuz. Aksi takdirde yapılan uygulamanın ömrü azalabileceği gibi erken bir zaman içerisinde görselde bozulmalarda meydana gelebilir. 

3D Epoksi Zemin Kaplama Uygulamaları

Üç boyutlu epoksi zemin kaplama yönteminin uygulama alanları oldukça fazladır. Görsellik ve estetiğin ön planda olduğu bu zemin kaplama türü alışveriş merkezleri, hastaneler, otoparklar, spor salonları, kafeler, özel şirket, ofisler ve evler başta olmak üzere birçok alanda tercih edilir. Özellikle şirket ve ofislerde, kurumsal kimliğini en iyi şekilde göstermek maksadı ile yoğun olarak kullanılır. Örnek vermek gerekirse, ofis veya şirketin girişinde yer alan üç boyutlu bir logo veya amblem hem müşterileriniz etkileyebilir hem de oldukça estetik bir görünüm sunar. Aynı şekilde işletmekte olduğunuz kafe veya restoran gibi alanları üç boyutlu güzel görseller ile süslemeniz misafirlerinizin gözüne hitap eder ve aynı zamanda mekânın imajına katkıda bulunur. Düğün salonunda tercih edeceğiniz güzel bir 3D epoksi zemin uygulaması hem salonun havasını değiştirir hem de misafirlerinizi memnun ederek keyifli zaman geçirmelerini sağlar.

 

3D Epoksi Zemin Kaplama Uygulama Fiyatları

3D epoksi zemin kaplama çeşitleri fazladır ve dolayısı ile hemen hemen her bütçeye uygun bir yöntem bulunabilir. 3D epoksi zemin kaplama fiyatlarını belirleyen ana değişkenler,

1. Kullanılacak malzeme kalite ve türü,

2. Uygulanacak zemin genişliği,

3. Zeminin ön işçilik durumu,

4. Çalışacak personel sayısı ve tecrübesi olarak sıralanabilir.

En doğru fiyatın verilebilmesi için müşterinin talepleri doğrultusunda uygulanacak alanda ön incelemenin yapılması gerekir. Bu noktada ücretsiz zemin inceleme hizmetlerimizden ve indirimli fiyatlarımızdan faydalanmak için hemen bir Ankara Epoksi Zemin Kaplama firması olan bizimle iletişime geçebilirsiniz.Whatsapp