Epoksi Boya Nedir?

Ankara Epoksi Zemin Kaplama- Epoksi Boya Nedir?

Epoksi Boya Nedir?

Epoksi boya uygulandığı alana desen ve şekil vererek dayanıklılık kazandıran, uygulamaya müteakip kısa süre içerisinde kuruyan kimyasal bir reçinedir. Şık görünüm ve istenildiği gibi şekil verebilme özelliğine sahip olması epoksi boyanın, özellikle zemin kaplama işlemlerinde sık kullanılmasını sağlamıştır. Bu ürünün renk ve desen yelpazesi oldukça geniştir. Uygulama alanları zemin kaplamadan ev tasarım eşyalarına kadar birçok alanı içerisine alır.

Epoksi Boya Nasıl Uygulanır?

Epoksi boya uygulamasının uzun yıllar ilk günkü gibi kullanılabilmesi için işlem aşamasında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar mevcuttur. İlk aşamada uygulanacak zeminin epoksi boya uygulaması açısından uygunluğunun incelenmesi gerekir. Müteakip aşamada uygulanacak zeminin her türlü kir, pas, kum vb. kalıntılardan temizlenmesi gerekir. Ayrıca zeminde bulunan girinti ve çıkıntıların tamir edilerek zeminin düz hale getirilmesi de önemlidir. Uygulama öncesi mutlaka bir işlem planı yapılmalı ve bu plan eşliğinde ürün alana uygulanmalıdır. Uygulama, alana epoksi astar atımı ile başlar ve sonraki adımda ara kat atılır. Son olarak ise rulo, çekpas veya mala yardımı ile epoksi boya atılır ve boyaya son deseni verilerek kurumaya bırakılır. Epoksi boya uygulaması kolay olmakla beraber alanında uzman kişiler tarafından yapılması ürünün ömrünü uzatarak sonradan istenmeyen sorunların yaşanmasını engeller. Bu kapsamda uygulama yapmak istediğiniz alan hakkında ön keşif yaptırmak ve uygulama esnasında uzman ekiplerimizden destek almak için lütfen Ankara Epoksi Zemin Kaplama firması ile https://www.ankaraepoksizeminkaplama.com/iletisim irtibata geçiniz.

Epoksi Boya Kullanım Alanları Nerelerdir?

Epoksi boya uygulandığı yüzeyin sudan, sıcaktan, nemden ve sert darbelerden etkilenmesini engeller. Hijyeniktir kolay kolay toz tutmaz ve antibakteriyel yapısı nedeni ile hastane ve okul gib alanlarda özellikle tercih edilir. Ayrıca epoksi boyanın kolay temizlenebilir yapıda olduğunu belirtelim. Epoksi boya kullanım alanları, genel olarak endüstriyel alanlar, ev ofis zeminleri, hastane ve laboratuvar ve otoparklar olmak üzere sıralanabilir. Bu kullanım alanlarına ek olarak epoksi boyanın dekoratif amaçlı kullanım oranı da artmaya başlamıştır. Bu kapmada ev ve ofis içerisinde masa vb. ürünlerde kullanılabilir.

Epoksi Boya Fiyatları Ne Kadardır?

Epoksi boya uygulama kolaylığı, uzun ömürlü olması ve sağlamış olduğu çeşitli renk ve desen alternatifleri nedeni ile son zamanlarda en yaygın kullanılan kaplama ve yalıtım ürünlerinin başında gelir. Peki, epoksi boya fiyatları nedir? Ürün fiyatları kullanılacak malzeme kalitesine, uygulanacak alanın genişliğine, tercih edilen desen ve renk çeşidine ve işçilik durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu noktada standart bir fiyat vermek yanıltıcı olabilir. Bu kapsamda epoksi kaplama ve boya ürünlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak ve indirimli fiyatlarımızdan faydalanmak için lütfen bizimle https://www.ankaraepoksizeminkaplama.com/iletisim irtibata geçiniz.Bilgi Al